GerieSpor ZULA’ya altın ödül
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ZULA’ya altın ödül

ZULA’ya altın ödül

Yüzde yüz yerli bilgisayar oyunu ZULA, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Reklam Oscarları olarak nitelendirilen 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağı 9 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışması kabul edilen Effie’de yaratıcılıkta sınır tanımayan, etkisi kanıtlanmış reklam ve pazarlama iletişimi kampanyaları yarıştı. Yarışmaya %100 Senin Oyunun kampanyasıyla katılan ZULA, ajansları Pure New Media ile Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Değerlendirmelerin, hedefler, fikir, uygulama ve iş sonucunun dikkate alınarak yapıldığı yarışmada Zula, %100 Senin Oyunun kampanyasının da desteğiyle elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde Altın ödülü almaya hak kazandı. Interaktif mecra kullanımı ve hedef stratejiler doğrultusunda oluşan “ağızdan ağıza iletişim” etkisiyle hayata geçen kampanya,  hem YouTube influencerları ile yaptıkları işbirlikleri, hem de ZULA oyuncularının isteklerine beğenilerine kulak verilerek yürütüldü.

Tamamıyla Türkiye’de, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından 3.5 yılı aşkın bir zamanda geliştirilen ZULA bugün 10 milyondan fazla tekil kayıtlı, 3 milyondan fazla da aylık aktif tekil oyuncuya sahip. Yayına geçtiği 2016 yılının sonlarında yurtdışı yayıncılık faaliyetlerine başlayan ZULA dünyada 100’den fazla ülkede 10’un üzerinde dil seçeneğiyle oynanabiliyor. ZULA’nın 3 milyon aylık aktif oyuncusunun yaklaşık 2.5 milyon civarını Türkiye’den tekil oyuncular, 500.000’ini ise farklı ülkelerden tekil yabancı oyuncular oluşturuyor. ZULA oyuncuları Türkiye’deki tüm oyun türleri dahil olmak üzere oyuncu sayısının %6.25’ini oluşturuyor. Oyuna bir kere girmiş kayıtlı oyuncu sayısı ise tüm Türkiye oyuncu sayısının %30.80’ini kapsıyor.

Ocak 2017 – 2018 tarihleri arasında aylık aktif kullanıcı sayısı %240, anlık aktif kullanıcı oranı  %290, yeni kullanıcı sayısı  %218 artan ZULA’ya olan ilgi hem yurt içi hem de yurt dışında günden güne daha da büyüyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle