« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Obra yine affetmedi! Bazı oyuncularım...

Fenerbahçe'nin Sırp başantrenörü Obradovic, Real Madrid galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Obradovic, "Kendimi çok iyi hissediyorum, çok iyi bir maç oynadık. Bu maçı kazanmayı hak ettik." dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin Sırp başantrenörü Obradovic, Real Madrid galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Obradovic şunları söyledi:
"Kendimi çok iyi hissediyorum, çok iyi bir maç oynadık. Bu maçı kazanmayı hak ettik.Uzun süre onları dört asistte tuttuk. Unutmayalım ki bu takım Euroleague'in en çok asist yapan takımı. Bu bizim savunmamız sayesindeydi. Basketbol öyle bir spor ki takım bütünlüğü ile oynamak isteyen oyuncularınız olduğu zaman her şey kolaylaşıyor. Ekpe de topu paylaşmayı seven bir oyuncu. Maç sonunda Bobby'ye dedim ki: Kenara erken gelmen iyi olmuş olabilir çünkü çok diri kalacaksın finalde. Olympiakos çok çok iyi bir takım. Hep maç içinde kalmayı başarabiliyorlar. Çok tecrübeli oyuncuları var. Burada da taraftarları var. Çok zor bir maç olacak."

Sırp medyasına da çözel demeçler veren Obradoviç şöyle konuştu:

"Maç da hayat gibidir. Doğrularınız ve hatalarınıza göre her şey değişebilir. Bugün Udoh ve Kalinic işimizi kolaylaştırdı.Ve şunu açıkça söyleyebilirim ki, bazı oyuncularım bugün işlerini yapmadılar.

Herkes onlar ve oynadıkları oyun hakkındaki düşüncelerini söyleyebilir ama ben şu an takım hakkında düşünmeliyim.
Dixon'ın performansı bizim açımızdan fark yaratan bir faktör oldu. Sezon boyu çok fazla böyle iyi oynadığı maç yok ama Final Four'a iyi hazırlandı demek ki...

Takımı yaptığı iş için kutluyorum. Olympiakos çok iyi bir takım. Burada taraftarları da var, liderleri ve motivasyonları da var. Bizim için gerçekten çok zor bir maç olacak.

"İşlerini yapmadıklarını söylediğiniz oyuncularınızı eleştirdiniz mi" sorusuna; "Hayır o sizin işiniz" yanıtını verdi.