« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Froome'a BMC kancası

BMC, Team Sky'ın Britanyalı yıldızı Chris Froome'u önümüzdeki sene kadrosuna katmanın planlarını yapıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Team Sky ile yaşadığı 3 Tour de France zaferiyle Britanya bisikletinde yeni bir çağı başlatan ve son dönemde bisiklet dünyasının en güçlü figürü olan Chris Froome önümüzdeki sezon başka bir takıma gidebilir.

Fancy Bears'ın geçtiğimiz yazdan beri kamuoyuyla paylaştığı belgelerin ardından sıkıntılı bir süreç geçiren Team Sky'da Froome'un da yaşananlardan etkilendiği aşikar. Bu sezon üst üste üçüncü kez Tour de France zaferi yaşamayı hedefleyen 32 yaşındaki bisikletçinin takımı hakkında oluşan algıdan rahatsızlık duyduğu ve yeni bir takım arayışına girdiği bir süredir konuşuluyor.

L'Equipe gazetesinde bugün yer alan haber göre Froome'a ilk resmi teklif geldi. BMC'nin patronu Andy Rihs, takımın yeni sponsoru Tag Heuer'in maddi desteğiyle Froome'u kadrosuna katmayı planlıyor. Britanyalı bisikletçiyle yapılan ilk görüşmede talep ettiği yıllık 5 milyon euro'luk ücret şimdilik bu transferi zora soksa da ilerleyen günlerde BMC'den yeni bir hamle gelmesi bekleniyor.

Sky ile sözleşmesi 2018 sezonu sonunda bitecek Chris Froome, son iki senedir zafer yaşadığı Critérium du Dauphiné'de geride kalan 4 etabın ardından genel klasmanda 6'ncı sırada bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz