« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dede ve oğul tenisçi, sıra torunda...

Kendisi de veteran bir tenisçi olan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, Oğlunu tenise başlattığını ve sırada torununun olduğunu söyledi. Aras, "1 yaşındaki torunumu da hazırlayacağım. 3-4 yaşına gelince TED'de (Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü) bu spora adım atmasını istiyorum. Tenisi stresle baş etmenin en iyi yolu olarak görüyorum. Türk tenisinin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Bir ülkedeki tenisçi sayısı o ülkenin kültür seviyesinin göstergesidir. 80 milyonluk Türkiye için 28 bin lisanslı tenisçi yeterli değil. Büyük kulüplerin bu sporu desteklemesi çok önemli. Bunu ilk yapan Galatasaray oldu. Takdir ediyorum" yorumunu yaptı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Spora yönelik yatırımlarında tenise yoğunlaşan Ömer Aras, tenis camiasının yeni buluşma noktası Kort dergisine konuşaşararak, dünya genelinde milyonlarca hayranı bulunan Roger Federer'in tenis için çok önemli bir figür olduğunu söyledi. Türk ve dünya tenisine yönelik önemli değerlendirmelerde bulunan Aras, "Basketbolda Michael Jordan ne yaptıysa Roger Federer de teniste onu yaptı" ifadesini kullandı. Kendisi de turnuvalarda boy gösteren bir veteran tenisçi olan ve haftada dört gün korta çıkan Aras, "Roger Federer'in tenise kazandırdıkları yadsınamaz. Basketbolda Michael Jordan ne yaptıysa Federer de teniste onu yaptı" değerlendirmesinde bulundu.

Dede ve oğul tenisçi, sıra torunda...

"SPONSORLUK DEĞİL, SOSYAL SORUMLULUK"
QNB Finansbank'ın değişmez önceliğinin çocuklar olduğunu dile getirerek, "Minik Eller Büyük Hayaller" projelerini de bu yönde geliştirdiklerini aktaran Aras, "Sanat ve eğitim alanında ülke insanına katkılarımızı sürdürüyoruz. Sporda tenisin arkasındayız. İnsana yaptığımız yatırımı sponsorluk olarak değil, sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Tüm bankaların gelirlerinin bir bölümünü bu yönde kullanması gerektiğini düşünüyorum" açıklamasını yaptı.

"KADIN TENİSÇİLERİMİZ DAHA BAŞARILI"
23 Nisan haftası nedeniyle çocuklara özel etkinlikler düzenlenmesine öncülük eden Aras, "Cem İlkel ve Altuğ Çelikbilek'i beğeniyorum. Ama şu bir gerçek ki kadın tenisçilerimiz daha başarılı. Çağla Büyükakçay'ın son dönemde yaptıklarını ve aklı başında konuşmalarını çok beğeniyorum. İpek Soylu da o yolda ilerliyor. Kadın tenisinde büyük başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Dede ve oğul tenisçi, sıra torunda...


Bunları da Beğenebilirsiniz