GeriDiğer Bursa'da olimpiyat protestosu! Kayak takımlarını yaktılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa'da olimpiyat protestosu! Kayak takımlarını yaktılar

Bursa'da olimpiyat protestosu! Kayak takımlarını yaktılar

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da bir araya gelen Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği üyeleri, Güney Kore'de devam eden 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda alınan sonuçlara tepki göstermek için kayak takımlarını yaktı.

Uludağ'da ellerinde meşale, Türk bayrakları ve Atatürk posteriyle kayak gösterisi düzenleyen dernek üyeleri basın açıklaması yaptı.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Asbaşkanı Kürşad Yıldız, grup adına yaptığı açıklamada, Güney Kore'deki olimpiyatları yakından takip ettiklerini söyledi.

Bursada olimpiyat protestosu Kayak takımlarını yaktılar

Türkiye'nin 82 yıldır olimpiyatlara katıldığını belirten Yıldız, şöyle konuştu:

"Harcanan bütçelere bakınca, alınan sonuçlar çok üzücü ve bizleri derinden yıpratmıştır. Bu sonuçlar için kesinlikle sporcularımızı suçlamıyoruz. Sitemimiz, yanlış idare ve yanlış yönetimedir. Olimpiyatta bütçemizin 10'da birine sahip olan ülkeler, şu an bizden çok önde ilerlemektedirler. İran, Kenya, Sırbistan gibi ülkeler geçen yıla kadar bizlerden büyük farklar yerken, şu an 60'ncı 70'inci sıralara giren sporculardan inanılmaz büyük farklar yemekteyiz."

Yıldız, uygulanan sistemin yanlış olduğunu, bir milli sporcu olarak bundan derin üzüntü duyduğunu dile getirerek, "Bu işi, bu işin içinden gelene teslim etmeliyiz. Biz bu durumları Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Biz bu kötü gidişatı bu başarısızlıkları protesto amaçlı kayak takımlarını yakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Yahya Usta da Zeytin Dalı Harekatı'na destek için bugün kazandıkları parayı Mehmetçik Vakfına bağışlayacaklarını açıkladı.
Dernek üyeleri, daha sonra çok sayıda kayak takımını ateşe verdi.

Bursada olimpiyat protestosu Kayak takımlarını yaktılar

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle