« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ataman bombaladı: Umarım 1 yıldır olan borç ve son 3 maaşı öderler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bugün DHA'ya Galatasaray'dan ayrılan kişiler hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bunlardan birisi de koç Ergin Ataman. Başkan Özbek'in açıklamasından sonra Ergin Ataman resmi Twitter hesabından bir tweetle cevap verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek bugün Ergin Ataman hakkında açıklamalar yapmıştı. Ergin Ataman ile yollarının neden ayrıldığını Başkan Özbek şu şekilde anlatmıştı:

"Verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel günler yaşadık beraber. Fakat bizimle sözleşmesi sona erdi. Galatasaray'ın yönetim kurulunun da bu konuda görüşleri var. Gelecek sezon farklı bir koçla devam etmek istedik. Buna Ergin Ataman dahil herkesin saygı duyması gerekiyor. Galatasaray'da ücretsiz çalışırım ifadesi yanlış bir ifade. Herkes bugüne kadar ücretini almıştır, bundan sonra da alır. Ben bu ifadeyi söylenmemiş kabul ediyorum. Ergin Ataman'la çok keyifli, çok güzel, çok başarılı senelerimiz geçti. Bu olayı daha fazla irdelememek gerekir. Galatasaray'a hizmet ettiniz, Galatasaray her zaman bunun karşılığını vermiştir. Gün geliyor, bu hizmetin sonlanması gerekiyor. Sonlandığında da, bugüne kadar nasılsa, aynı şekilde sonlanması gerekiyor. Basketbol şubesinin yöneticisi Can Topsakal'dır. Divan kurulunda kendi düşüncelerini aktardı. Yönetim böyle bir karar almıştır. Herkes de buna saygı duymak zorundadır. Bunu geri çevirmek mümkün olmadığına göre, bundan sonra yapılan yorumlar sadece Galatasaray'a zarar verir."

Bu açıklamaların ardından deneyimli koç Ergin Ataman Twitter hesabından açıklamada bulundu. Ataman, 'Doğru ve yanlışların takdirini Galatasaray taraftarı , kongresi ve spor kamuoyu verir . umarım 1 yıldır olan borc ve son 3 maaşı oderler.' ifadelerini kullandı.