Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Spor> Tüm Spor Diğer Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Diamond Lig'e Golden Gala da eklendi

A.A. 16 Haziran 2009
Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), 2010 yılından itibaren dünya çapında düzenleyeceği 1'er günlük “Diamond (Elmas) Lig” yarışlarına, Roma'daki Golden Gala'yı da ekledi.

Golden Gala yetkililerinin açıklamasına göre, IAAF, 2010 yılından itibaren şimdiki Golden Lig'in yerine düzenleyeceği Diamond Lig'e, İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Golden Gala'yı da ekledi. Bu yıl 10 Temmuz'da yapılacak olan yarışın, yeni ligde Haziran ayında düzenlenmesi düşünülüyor.

IAAF, Mart ayında, atletizmin popülaritesini artırmak amacıyla dünya çapında 1'er günlük “Diamond Lig” yarışları düzenleneceğini açıklamıştı. Halen Avrupa'nın 6 kentinde düzenlenen “Golden Lig” yarışlarının da yerini alacak olan bu müsabaka, Avrupa, ABD ve Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki yarışlardan oluşacak.

Aviva Londra Grand Prix'si, Aviva İngiltere Grand Prix'si, Athletissima Lozan, Bislett Games Oslo, DN Galan Stockholm, Herculis Monaco, Meeting Areva Paris St-Denis, Memorial Van Damme Brüksel, Prefontaine Classic Eugene, Reebok Grand Prix New York, China Golden Grand Prix'si, Weltklasse Zürih ve Golden Gala Roma'dan oluşan Diamond Lig'e, DKB ISTAF Berlin ve Katar Atletizm Süper Grand Prix'sinin de eklenmesi bekleniyor.

Bu seriler sonunda en fazla puanı toplayan atletler, yaklaşık 80 bin dolar değerindeki 4 kıratlık elmas ile ödüllendirilecek.

 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH