GeriSpor SHÇEK Yıldızlar Güreş Şampiyonası sona erdi
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

SHÇEK Yıldızlar Güreş Şampiyonası sona erdi

Ordu Valiliği ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) işbirliği ve Türkiye Güreş Federasyonunun katkılarıyla Ordu'da düzenlenen SHÇEK 1. Kız-Erkek Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi.

33 ilden, toplam 275 sporcunun katıldığı şampiyonada dereceye giren sporculara ödülleri Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törenle verildi.

Vali Orhan Düzgün, törendeki konuşmasında, ilk kez düzenlenen şampiyonanın Ordu'da yapılmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

SHÇEK ve Türkiye Güreş Federasyonu yetkililerine teşekkür ettiklerini ifade eden Vali Düzgün, “İnşallah gelecek sene de Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası ilimizde düzenlenir. Bunu çok istiyoruz” diye konuştu.

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış ise tesislerin tamamlanmasının ardından gelecek yıl masa tenisi şampiyonasını Ordu'da düzenlemeyi istediklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri, şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere de plaket verildi.

ŞAMPİYONADA DERECELER

Erkekler takım sıralamasında Ordu 89 puanla birinci olurken, ikinciliği 68 puanla Denizli, üçüncülüğü 32 puanla Amasya, dördüncülüğü de 30 puanla Eskişehir aldı.

Kilolarında dereceye giren sporcular şunlar:
38 kg: 1-Sefer Can, 2-Demir Bayhan, 3-Ferkan Özbolat ve İsmail Gülesen.
42 kg: 1-Olgun Aydın, 2-Sercan Ersidar, 3- Aydın Afşar ve Haluk Başkır.
46 kg: 1-Ercan Bayrak, 2-Mehmet Karaşin, 3-İbrahim Önge ve Burak Dolma.
50 kg: 1-Ömer Buyruk, 2-Onur Sarı, 3-Ayhan Kalkan ve Emin Kırlak.
54 kg: 1-Fatih Karaman, 2-Uğur Tekin, 3-Nevzat Teker ve Birhan Bilgin.
58 kg: 1-Mustafa Gül, 2-Alaattin Demir, 3-Beytullah Ergün ve Tugay Gül.
63 kg: 1-Mehmet Şahin, 2-Yunus Bayrak, 3-Ercan Dipköy ve Selahattin Yıkılmaz.
69 kg: 1-Sercan Tıkma, 2-Mandavi Danial, 3-Bilal Kantaş ve Mehmet Temur.
76 kg: 1-Ümit Yıldız, 2-Bayram Akdoğan, 3-Ali Çölgeçen ve Ufuk Özorman.
85 kg: 1-Hüseyin Çalar, 2-Murat Polat, 3-Himmet Abay ve Alican Bozdoğan.
100 kg: 1-Muhammet Sevinç, 2-Hasem Arslan, 3-Şevki Turan ve Kadir Kütük.

Kızlarda ise takım sıralaması Samsun (81 puan), Burdur (38 puan), Artvin (63 puan) ve Kırklareli (10 puan) şeklinde oluştu.

Kilolarında ise şu sporcular dereceye girdi:

38 kg: 1-Hatice Günay, 2. Cansu Dirican.
40 kg: 1-Elmas Akıncı.
43 kg: 1-Canan Aydın, 2-Seda Canlı, 3-Suna Ceğil.
46 kg: 1-Mehtap Göngül.
49 kg: 1-Hatice Sunar, 2-Zeynep Coşkun, 3-Seyhan Öztürk.
52 kg: 1-Sinem Taşkan, 2-Nermin Soyad, 3-Duygu Pala.
56 kg: 1-Zülfiye Akgül,2- Hanife Eroy, 3-Eda Yazıcı ve Cemile Erdoğan.
60 kg: 1-Gamze Özcan, 2-Sema Tellice.
65 kg: 1-Aylin Aksu.
70 kg: 1- Heslihan Culu
Yorumları Göster
Yorumları Gizle