« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Roberto Carlos iyice koptu

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, Brezilya basınında yayımlanan açıklamasında, Corinthians kulübüne gitmesi kesinleşmiş gibi ifadeler kullandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Brezilya'nın "Jornal da Tarde" gazetesinde yayımlanan demecinde Carlos, "Çok mutluyum. İşler benim için çok yolunda gidiyor. Brezilya'ya geri dönme zamanının geldiğini düşünüyorum. Şampiyon olmak isteyen büyük bir kulüpte oynamak istiyorum" dedi.

Sözleşmesinin Ronaldo'nun sözleşmesine benzer bir sözleşme olacağını ve Corinthians kulübünün maaşını ödemeyeceğini ifade eden Roberto Carlos, "parayı şirketler ödeyecek. Kulüpten hiçbirşey çıkmayacak, ama şimdilik çok fazla konuşmamak gerek. Çok konuşmanın herşeyi zora sokabileceğini bilecek kadar tecrübeliyim" diye konuştu.

Corinthians'ın, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu'nun organize ettiği Amerika Libertadores Kupası'nda mücadele edecek olacağını hatırlatan Carlos, "Libertadores, her futbolcuyu motive eder. Kulüp için önemli bir yıl. Çok fazla yatırım yapan bir başkanı var. Palmeiras'ta oynadığım zaman Libertadores Kupası'na katılmıştım ama kazanmayı başaramadık. Benim için bu kupa yeni bir hedef olur" açıklamasında bulundu.

Corinthians'a gitmesi halinde 37 yaşında forma giyecek olacağı hatırlatılan Carlos, bununla ilgili olarak da, "Fiziki herhangibir sorunum yok ve yıla en iyi şekilde başlamak için iyi bir lig öncesi hazırlık yapmayı umuyorum. Brezilya'da çalışmalar buradan daha zor. Bana daha iyi kondisyon sağlar. Türk liginde bu sezon sadece iki maç oynamadım" yorumunu yaptı.

Corinthians taraftarına da mesaj yollayan Carlos, "Taraftarlara saygılıyım ve hayatım her zaman aynı. Brezilya'da daha fazla kupa kazanmak ve motivasyonumu yüksek tutmak istiyorum" dedi.

Öte yandan Brezilya basını, Corinthians kulübünün halen Roberto Carlos hakkında kesin kararını vermediğini yazarken, Carlos'un gelmesi halinde Ronaldo'nun sözleşmesinde olduğu gibi 1 yıllığına yaklaşık 5 milyon dolar alacağını ve sözleşmesinin uzatılması için 1 yıllık opsiyon bulunacağını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz