« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ralli Antalya'da start alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Transanatolia Rallisi, yarın başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında Transanatolia Rally Raid Yarış Direktörü Ersun Büyükpınar, operasyon müdürleri Orhan Çelen ve Sonke Bonde ile pazarlama müdürü Burak Büyükpınar Transanatolia Rallisi hakkında bilgi verdi.

Ersun Büyükpınar, yarışların, düzenlendiği ülkelerin tanıtımı, turizmi ve ekonomisine büyük katkı sağladığını ifade ederek, “Türkiye'nin el değmemiş bölgelerinde ülke tanıtımına katkı sağlayacak, turizmin ulaşamadığı bölgelerin ve kaybolmaya yüz tutan Anadolu kültürünün tanıtımını gerçekleştirecek olan Transanatolia Rally Raid ile bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmayı hedeflemekteyiz” dedi.

4-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak yarışmaya Almanya'dan Tina Meier, Hollanda'dan Thomas De Bois gibi tecrübeli sporcular katılacak. Transanatolia 2012'de 13 Hollandalı, 4 İtalyan, 3 Alman, 1 Avusturyalı, 3 İngiliz, 2 Güney Afrikalı ve 22 Türk olmak üzere toplam 48 sporcu yarışacak.

7 gün sürecek rallide sporcular, zamana karşı, yön bulma becerisine göre değerlendirme ve herhangi bir sıralama yapılmayan kategorilerinde ter dökecek.

5 Eylül'de Antalya'dan başlayarak Kapadokya Bölgesi ve Toros Dagˆları'nda belirlenen, günlük 300 kilometrelik etaplar halinde yaklaşık 2 bin 500 kilometre uzunluğundaki parkurda mücadele edecek sporcular, 11 Eylül'de Alanya'da yarışı tamamlayacak.

Transanatolia Rallisi, yarın saat 18.30'da Konyaaltı Beach Park'ta yapılacak sembolik başlangıç etabıyla start alacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz