Futbol Pes etmek yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  100
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pes etmek yok

Hayatında ilk kez "İstifa" sesleri duyduğunu belirten Milli Takımlar Teknik Direktörü, "Sırtımız yere gelmedikten sonra pes etmek olmaz. Ben herşeyi göğüsleyecek durumdayım" dedi.

YUNANİSTAN yenilgisiyle Avrupa Şampiyonası yolunda büyük avantaj kaybeden Milli Takımımız’ın Teknik Direktörü Fatih Terim, dün gece istifaya davet edildi. Tribünleri dolduran taraftarlar futbolcuları protesto ettiği kadar, Terim’i de hedef aldı. Taraftarlar maçın son dakikalarında "Terim istifa... Fatih istifa..." diye tempo tuttu. Yunanistan’ı aldığı galibiyetten dolayı tebrik eden Terim ise maç sonrası bir hayli gergindi.

Alkışlanmayı hakediyorlar

Milli Takım adına en kötü sonucu aldıklarını belirten Terim, şunları söyledi: "Her türlü senaryoya hazırdık. Ama en kötüsü oldu. Şimdi Norveç’i yenmeye gideceğiz. Beraberlik şansımızı kaybettik. Basit bir gol yedik, buna cevap vermek istedik ama olmadı. Göğsünde ay yıldız olan bir oyuncumun yuhalanmasını normal karşılamam. Başarılı veya başarısızız. Ama Türkiye’ye hizmet etmeye çalışıyoruz. Her oyuncum alkışlanmayı hak ediyor. Biz de onları 4-1 yendik. Ama onlar yuhalanmadı."

Tribünlerden yükselen istifa sesleri için de Fatih Terim, "Hayatımda ilk kez ’İstifa’ sesleri duydum. Ben toplu şekilde istifa sözleri duymadım. Sadece çok kısık bir şekilde duydum. Ben herşeyi göğüsleyecek durumdayım.

Norveç avantajlı

Şimdi Norveç sınavını düşüneceğiz. Bu maçta neler yapabiliriz, onları değerlendireceğiz. İstifa konusunda bunun zamanlaması, kararı Federasyon Başkanımız ve yönetim kurulumuza, sonunda da bana aittir. Sırtımız yere gelmedikten sonra pes etmek yok. Önceden bizim avantajımız vardı. Şimdi tam tersi oldu. Norveç avantajlı konuma geçti. Gider, Norveç’e maçımızı oynarız. Kazanırsak, ondan sonraki Bosna sınavına bakarız. Daha sonra da Federasyon Başkanımız ve yönetimiyle beraber, neler yapabiliriz onu değerlendiririz"
diye konuştu.

Yunanistan Teknik Direktörü Otto Rehhagel ise, "Önemli olan bizim için rövanşı almaktı. Diğeri de Avrupa Şampiyonası’nı garantilemek. Takımım akıllı ve kalpten oynadı. Haklı bir galibiyet alarak, istediklerimizi de elde ettik" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle