« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pereira'dan acı itiraf

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Molde'ye 3-1 mağlup oldukları maçta çok fazla gol pozisyonu bulmalarına rağmen değerlendiremediklerini belirtirken, ikinci golden sonra oyun disiplininden koptuklarını itiraf etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Molde'ye 3-1 mağlup oldukları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Portekizli çalıştırıcı, şunları söyledi;

"İlk yarıda kaliteli bir oyun ortaya koyuyorduk. Bu sezon oynadığımız en iyi ilk yarıydı. Golü çok istiyorduk. 3 gün sonra önemli bir maçımız var. O maça odaklanmak zorundayız. Taraftarlarımıza bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. İkinci yarıdaki oyunumuzu hak etmediler. 3 gün sonra bizi bekleyen çok önemli bir maç var. O maçta daha iyi bir sonuç almaya çalışacağız."

Pereiradan acı itiraf
"MAĞLUBİYETİ FABIANO'YA YIKMAK DOĞRU DEĞİL"
"Mağlubiyet tamamen Fabiano'nun sorumluluğu değil. İyi bir maç çıkardığını düşünüyorum. Biz takım olarak kaybettik. Bu değerlendirmeleri doğru bulmuyorum."

Pereiradan acı itiraf FENERBAHÇE'DE TARİHİ HÜSRAN

"KAFAMIZLA OYNAMAK YERİNE, KALBİMİZLE OYNADIK"
"İkinci gole kadar iyi bir duruş sergiledik. O ana kadar sahadaki iyi taraf bizdik. 4, 5, 6 gol atacak kadar pozisyon bulduk. Golü bulsak oyununun kontrolü bizim elimize geçebilirdi. İkinci golü yedikten sonra, hem taktik, hem de duygusal anlamda kontrolü kaybettik. Kalbimizle oynamaya başladık. Eksik oyuncularla ilgili konuşmayı doğru bulmuyorum. İkinci yarı rakibimiz rahat bir oyun ortaya koymayı başardı. Özellikle ikinci golden sonra, tekrar söylemek istiyorum, kafamızla oynamak yerine, kalbimizle oynamaya başladık."

Vitor Pereira, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında da şunları söyledi:

Pereiradan acı itiraf
"SORUMLULUĞU BEN ALIYORUM"
"Galibiyetlerden sonra buraya gelip oynamak daha kolay. Bu akşamki yenilginin sorumluluğunu başta ben alıyorum. Daha sonra takım halinde birlikte alıyoruz. İlk yarıda gerçekten iyiydik. Tamamen kontrol bizdeydi. Avantajı elimize geçirmek için pozisyonlar bulduk. Penaltı golünden sonra 1-1'i hemen bulduk. İkinci yarıya sonucu lehimize çevirebilmek için başladık. İyi de başladık ama kontra ataktan ikinci golü yedik. Duygusal olarak kontrolü kaybettik. İkinci golden sonra aceleci oynamaya başladık, panik havasına büründük. Bu akşamdan alacağımız en büyük ders bu. Duygusal kontrolü kaybettik ve bunun faturasını bir gol daha yiyerek ödedik."

Pereiradan acı itiraf MOLDE'DE FENERBAHÇE ŞAŞKINLIĞI! SEVİNMEDİLER BİLE...


"ARTIK TÜRKİYE LİGİNİ DÜŞÜNMELİYİZ"
Şu an Trabzonspor'la lig lideriyiz. Artık ligdeki Bursaspor maçını düşünmeliyiz. O maçı kazanarak liderliğimizi devam ettirmeliyiz. Şu an Avrupa Ligi grubunda diğer maçımızı 15 gün sonra Celtic'le oynayacağız. İleri turlara geçeceğimizi o maçta göstermek istiyoruz. O zamana kadar lige konsantre olacağız" ifadelerini kullandı.

Pereiradan acı itiraf
"ENDİŞE VE PANİK EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ"
Benim için lider oyuncu yoktur, takım lider olmalı. Biz yeterince tecrübeli oyunculardan kurulu bir takımız. Zorlu anlarda oyunu değiştirecek oyuncularımız var. Endişe ve panik en büyük düşmanınızdır. Özellikle geriye düştüğünüzde. Tüm hocalar önemli maçlar kaybeder. Guardiola, Ancelotti ve Mourinho da önemli maçlar kaybetti. Aslında kaybeden takımdır. Tecrübe hatalardan ders çıkarmaktır. Birçok takım geriye düştüğünde duygusal ve taktisel kontrolünü kaybedebilir. İkinci golden sonra dengemiz bozuldu."

Pereiradan acı itiraf "BU SKOR BİZİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU

"İKİNCİ GOLDEN SONRA DIEGO'NUN YOKLUĞUNU ÇOK HİSSETTİK"
Diego oynasa problem, oynamasa problem. İkinci golden sonra organizasyonu kaybettik. O anlarda kalbimiz açığa çıkmaya başladı. Gollerden sonra organizasyonumuzu kaybettik ve Diego'nun eksikliğini o zaman hissetmiş olabiliriz. Basın toplantılarında Diego hakkında çok olumsuz eleştiriler duydum. Şimdi de 'eksikliğinden mi oldu?' diye sorular oluyor. Kazanınca kendimi göklerde gören, kaybedince kendimi harap eden biri değilim. Üzücü bir mağlubiyet tabii ki. Bir sonraki maçta çok daha güzel bir cevap vereceğiz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz