« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pekin'de yarın 2 Türk atlet yarışacak

15. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda yarın 5 kategoride madalya mücadelesi yaşanacak. Türk atletler Özlem Kaya ve Tuğba Güvenç, kadınlar 3000 metre su engelli elemelerinde yarışacak.

AA
SON GÜNCELLEME

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen şampiyonanın 3. gününde, erkeklerde sırıkla atlama, 3000 metre su engelli, kadınlarda ise 3 adım atlama, 10 bin metre ve 100 metre yarışmaları yapılacak.

Final müsabakalarının yanı sıra kadınlarda sırıkla atlama, disk atma, 3000 metre su engelli, 400 metre, erkeklerde de uzun atlama ve cirit atma elemeleri gerçekleştirilecek. Üçüncü günde ayrıca erkekler 400 metre ve kadınlar 400 metre engelli yarı finalleri koşulacak.

Şampiyonada yarın 2 Türk sporcu mücadele edecek. Özlem Kaya ve Tuğba Güvenç, kadınlar 3000 metre su engelli elemelerinde yarışacak.


ESCOBAR FİNALE ÇIKTI
Pekin'de erkekler 400 metre engellide Türkiye adına yarışan Yasmani Copello Escobar, finale çıktı. Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen şampiyonanın 2. gününün akşam seansında erkekler 400 metre engelli yarı finalleri yapıldı. Küba asıllı Türk atlet Yasmani Copello Escobar, 48.46 saniyelik derecesiyle hem Türkiye hem de kariyer rekoru kırdı. Koşulan 3 serinin ardından en hızlı 5. dereceyi elde eden Yasmini Copello Escobar, bu sonuçla Dünya Şampiyonası'nda erkekler 400 metre engellide finale yükselen ilk milli atlet oldu.Rus Denis Kudryavtsev, 48.23 ile kariyerinin en iyi derecesine imza attığı yarı finali ilk sırada tamamladı.Erkekler 400 metre engelli finali, 25 Ağustos Salı günü TSİ 15.25'te yapılacak.

Pekinde yarın 2 Türk atlet yarışacak
Escobar 25 Ağustos Salı günü TSİ 15.25'te 400 metre engelli finaline çıkacak.

BUGÜN PEKİN'DE NE OLDU?
15. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler gülle atmada altın madalyayı, ABD'li Joe Kovacs kazandı. Kovacs, 5. denemesindeki 21,93 metrelik atışıyla kariyerinde ilk kez dünya şampiyonluğuna ulaştı.Alman David Storl 21,74 metreyle gümüş, Jamaikalı O'Dayne Richards ise 21,69 ile bronz madalya aldı.

Kadın atletlerin 7 disiplinde mücadele ettiği heptatlonda altın madalyayı, Büyük Britanyalı Jessica Ennis-Hill aldı.

Erkekler çekiç atmada ise altın madalyayı, Polonyalı Pawel Fajdek kazandı. 2013 Dünya Şampiyonası'nın altın madalyalı ismi Fajdek, 4. hakkında yaptığı 80,88 metrelik atışıyla unvanını korudu.

Pekinde yarın 2 Türk atlet yarışacak USAIN BOLT YİNE GEÇİLMEDİCANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz