« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Olimpiyatlara iyi bir başlangıç yaptık"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, olimpiyat oyunlarına Angola galibiyetiyle iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ceyhun Yıldızoğlu, 72-50 kazandıkları maç sonrası yaptığı açıklamada, ilk müsabakalarını kazanmanın kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın maçı izlemesinin kendilerini motive ettiğini belirten Yıldızoğlu, bu durumun konsantrasyonlarını artırdığını ifade etti.

Milli oyuncu Şaziye İvegin de ilk kez katıldıkları olimpiyatta aldıkları ilk galibiyetin kendilerini mutlu ettiğini kaydederek, “Eğer gruptan sonra avantajlı durumda olmak istiyorsak, maçlarımızı kazanmalıyız. Bence gruptaki kilit maçımız Çek Cumhuriyeti ile oynayacağımız karşılaşma olacak” dedi.

Tuğba Palazoğlu ise Angola'nın fiziksel yapısı iyi ve atletik bir takım olduğunu ifade ederek, “Onların nasıl oynayacağını biliyorduk, kendi oyunumuzu ortaya koyarak galip geldik” diye konuştu.

İlk basket Birsel'den

Tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarına katılan (A) Milli Kadın Basketbol Takımı'nın olimpiyatlardaki ilk basketini Birsel Vardarlı attı.

Birsel, attığı 3 sayılık basketle milli takımın ilk basketinin sahibi olurken, en skorer isim ise Tuğba Palazoğlu oldu.

Tuğba, 13 sayı, 4 asist, 1 ribaundla oynadı. Bahar Çağlar 11, Şaziye İvegin ve Nevriye Yılmaz ise milli takıma 10'ar sayı kazandırdı.
Milli takım maçta toplam 43 ribaund alırken, Angola ise 32 ribaundda kaldı.

Milliler, 30 Temmuz Pazartesi günü grubun ikinci maçında Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler