Spor Offshore'da ilk yarış Beşiktaş'ın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Offshore'da ilk yarış Beşiktaş'ın

İstanbul Offshore Kulübü tarafından düzenlenen Işıklar Dünya Offshore 225 Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışını Murat Leki-Hamdi Kitapçı'dan oluşan “Beşiktaş” teknesi kazandı.

“Fatih Belediyesi Grand Prix 1” adı altında Haliç'te gerçekleştirilen yarışta toplam 43.34,390'lık zamanlarıyla podyumda birincilik kupasını kaldıran 3 numaralı “Beşiktaş” teknesinin ardından, 25 saniyelik farkla geçen yılın Dünya şampiyonu “YKM Sport” takımı Kerim Zorlu-Cengiz Cennetoğlu ikilisi yer aldı. Sezonun ilk yarışının üçüncülük podyumundaki ismi ise Ali Tanır-Tugberk Uca'nın yönetimindeki 89 numaralı “Viking” teknesi oldu. Ekip, 45.33,281'lik zamanlarıyla podyumda yer almanın mutluluğunu yaşadılar.

Toplam 12 teknenin Haliç sularındaki mücadelesinde en önemli takımların arka arkaya yarışa veda etmeleri beklenmedik bir sürpriz olurken, “Galatasaray” ile “YKM Sport” arasındaki nefes kesen çekişme “YKM Sport” lehine ikincilik kürsüsünde son buldu. “Beşiktaş” ise “YKM Sport”u da geride bırakarak sezonun ilk liderliğine imza attı.

Sürpriz biçimde arka arkaya yarışa veda eden “Stihl”, “Galatasaray”, “Olympique Marsilya”,”Miele”, “Angel Yacht 1-2” ve “WD40”, yarınki yarış için teknelerindeki sorunları gidermek üzere mekanikleriyle yoğun bir çalışmaya girdiler.

Yarış sonundaki ödül töreninde ilk 3'e giren ekipler kupalarını Dünya Motonotik Federasyonu (UIM) Başkanı Raffaele Chiulli, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, UIM Genel Sekreteri Regine Vandekerckhove, Gelişmekte Olan Spor Branşları Genel Sekreteri Songül Kara, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ve İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık'ın elinden aldılar.


Işıklar Dünya Offshore Şampiyonası'nda 2011 sezonunun diğer etaplarının 21-22 Mayıs'ta Samsun'da, 28-29 Mayıs'ta Adana'da, 18-19 Haziran'da Erdek'te, 2 Temmuz'da Elazığ'da, 3 Temmuz'da Tunceli'de, 6-7 Ağustos'ta tekrar İstanbul'da, 17-18 Eylül'de Kuşadası'nda, 8-9 Ekim'de Kahramanmaraş'ta, 15-16 Ekim'de Gaziantep'te ve 29-30 Ekim'de de Mersin'de düzenlenmesi planlanıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle