« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O gün sadece sahada güldük

Micov ile Erceg, Kızılyıldız taraftarı Marko Ivkovic’in ölümünün akıllarından çıkmadığını söylediler.İki oyuncu, Belgrad'da kendilerine ‘Sırpsınız. Burada Türk takımıyla nasıl kazanırsınız' denmediğini belirtti.

RÖPORTAJ: Tolga YENiGÜN- Fatih SABOViÇ Fotoğraflar: Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

ZORLU Kızılyıldız deplasmanından uzun yıllar unutulmayacak tarihi bir zaferle dönen G.Saray’ın Sırp yıldızları Zoran Erceg ve Vladimir Micov, “Basketbol sadece spor, taraftarlar da bunun bilincinde olmalı. İstanbul’daki maçı düşününce aklıma ilk olarak Ivkovic’in hayatını kaybetmesi geliyor. Geriye bakınca o gün sadece saha içi galibiyete sevinebildik” diye konuştu.
Basketbolun insan hayatından önemli olmadığının altını çizen Erceg, “Abdi İpekçi’ye gelecek taraftarlar desteğe gelsin. Başka bir şey için değil” dedi. Micov ise, “Umarım taraftarlar arasında yaşanan bu olay herhangi iki kulüp arasında tekrar yaşanmaz” ifadesini kullandı.

'ZAMAN OLMADIĞI iÇiN MEZARA GiTMEDiK'

ERCEG, koçu Ergin Ataman’a yapılan protestolar hakkında yorum yapmazken Micov, “Ataman taraftarlara ‘Terörist’ dedi. Ama dışarıda tam olarak ne olduğunu ve Marko Ivkovic’in öldüğünü bilmiyordu. Birçok kez özür de diledi” diye konuştu. Belgrad’da olumsuz bir tavırla karşılaşmadıklarını vurgulayan Micov, “Maçtan sonra Belgrad’da kaldığımızda da kimse bize gelip ‘Siz Sırpsınız gelip burada Türk takımıyla nasıl maç kazanırsınız’ demedi” şeklinde konuştu.
Micov, Belgrad’da 2 gün kaldıkları, zaman bulamamaları ve programlarında olmadığı için Ivkovic’in mezarına gitmediklerini de söyledi.

O gün sadece sahada güldük

(Fotoğraflar: Adem KABAYEL)

'KALiTELERi ORTADA AMA YENiLER'

ERCEG, rakipleri Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes’in iyi gittiklerini belirtip, “Obradovic ve Ivkovic’in kaldırdıkları kupalar onların ne kadar büyük koçlar olduğunu gözler önüne seriyor. Ama burada yeniler. Kalitelerini göstermeleri için daha çok zamanları var. Türkiye’de çok başarılı olacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

'BELGRAD'DAKi GÖRÜNTÜ HOŞ DEĞiLDi'

MİCOV, "Sırbistan'daki güvenlik önlemleri sıkıydı. Her yer polis doluydu. Ama bu görüntü çok da hoş değildi. Bizim takımı dışarıya agresif gösterdi" dedi. Erceg, "Kızılyıldız ve Euroleague yapabileceğinin en iyisini yaptı" diye konuştu.

OBAMA HENÜZ SIRBiSTAN'A GELMEDİ!

Micov, koçları Ataman’ın “Obama böyle korunmazdı” sözüne, “Obama henüz Belgrad’a gelmedi” diye esprili bir yanıt verirken, Erceg de, “Yüzde yüzlük bir koruma sağlandı. Herhangi bir problem yaşanmasına kesinlikle izin vermediler, güvenlik açısından Sırbistan müthiş bir organizasyon yaptı” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz