MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtı

AA
03.12.2017 - 10:23 | Son Güncelleme:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Hollanda’nın Lahey, Rotterdam ve Utrecht kentlerinde şube açtı.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, açılışların ardından Amsterdam’da bir otelde basın toplantısı düzenledi. MÜSİAD olarak 24 yılda Avrupa’da 11 farklı ülkede 24 noktaya ulaştıklarını, Lahey, Utrecht VE Rotterdam şubelerini açarak bu ülkedeki şube sayılarını da 4’e yükselttiklerini belirten Kaan, “Bu, MÜSİAD’ın İstanbul’da küçük bir ofisle başlayan yolculuğunun nerelere vardığının bir göstergesi ve Türkiye adına gurur verici bir başarıdır” dedi.
Yurt dışı ağlarını genişletmek için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Kaan, şöyle konuştu:

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıMÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan

‘İLİŞKİLERİ BÜYÜTECEĞİZ’
“Ekonomi diplomasisini genişletmek noktasında önemli hizmetler veriyoruz. Diğer ülkelerle ticari ilişkilerimizi geliştirmeyi, dolayısıyla Türkiye ekonomisine katkı sunabilmeyi öngörüyoruz. Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler uzun yıllara dayanıyor. Hollanda’daki 4 şubemizle birlikte, ticari diplomasiyi ve ilişkileri büyüteceğimizi düşünüyoruz. Derneğin Hollanda’da olmasının hem Avrupa’daki ticari ilişkileri açısından hem de üyelerimizin büyümesi ve gelişmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.”

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıLahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel

Basın toplantısına katılan Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel de, “Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkiler, iki ülkenin dünyanın en büyük ekonomiler arasında olması ve Hollanda’da yaşayan yarım milyona yakın insanımızın olması değerlendirildiğinde, bugün yapılan açılışlar çok önemli” diye konuştu.
Toplantının ardından gala düzenlendi. Etkinliğe, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Mehmet Köse, Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, MÜSİAD’ın yurt dışındaki şubelerinin başkanları ve çok sayıda iş adamı katıldı.

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıAmsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıMÜSİAD Utrecht Başkanı Ali Köklü

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıRotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız

MÜSİAD Hollanda’da üç şube daha açtıMÜSİAD Rotterdam Başkanı Mustafa Duyar

Etiketler: HOLLANDA , müsiad , Rotterdam


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı