GeriSpor Milli yüzücü direndi ama başaramadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli yüzücü direndi ama başaramadı

Milli yüzücü direndi ama başaramadı
refid:15064388 ilişkili resim dosyası

Okuluna giderken trafik kazası geçiren 16 yaşındaki milli yüzücü Sevi Karahan, yaşam mücadelesini kaybetti.

Şehremini Lisesi öğrencisi olan ve 11 Haziran Cuma günü sabahı okulun önünde yayalara yeşil ışık yandığı sırada yolun karşısına geçmeye çalışırken, bir Özel Halk Otobüsü'nün çarptığı Sevi Karahan, öğrencilerin karne aldığı bu sabah vefat etti.

Trafik kazasında ağır yaralanarak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çapa Tıp Fakültesi'nde hemen beyin ameliyatına alınan, omurga, kalça kemiği ve çenesinde de kırık tespit edilen Sevi'nin tüm çabalara rağmen kurtarılamaması büyük üzüntü yarattı.

Yüzme Federasyonu da internet sitesinde başsağlığı mesajı yayımlayarak, “Geçirdiği trafik kazası sonucu bir süredir Çapa Tıp Fakültesi'nde yaşam mücadelesi veren ENKA Spor Kulübü sporcularından Sevi Karahan, bu sabah hayata gözlerini yumdu. Sevi'ye Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

DİKKAT HALK OTOBÜSÜ GELİYOR

Sürücülerden biri "Hastam var" diyerek gruptan yolu açmasını istedi. Kısa bir tartışmanın ardından yol, kısa süreliğini açıldı. Grup 20 dakika yerde oturdu. Grup adına Şehremini Anadolu Lisesi 11. Sınıf Ögrencisi Cemile Özge Işıklar bir basın açıklaması yaptı. Sevi'nin arkadaşları ve öğretmenleri tarafından çok sevildiğini belirten Cemile Özge Işıklar şunları söyledi:"Sevi Türkiye ve Balkan şampiyonlukları bulunan milli bir yüzücümüzdü. Sevi gibi gençler kolay yetişmiyor. Maalesef bu kadar kolay bir hiç uğruna hayatlarından olabiliyorlar. Şoför hataları ve trafikteki kusurlar yüzünden daha nice İremler'i Sevi'leri kaybedeğiz. Buna ne zaman 'Dur' denecek? Biz öğrenciler olarak, 5 okulun buluştuğu bu nokaya üst ya da alt geçit istiyoruz. Canımızı emanet ettiğimiz her gün binlerce insanın kullandığı başta halk otobüsleri olmak üzere toplu taşıma araçlarının sürücülerinin daha eğitimli kişiler arasından seçilmelerini ve bu kişilerin daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

"KARNESİNİ AMCASI ALDI

Oturma eyleminden sonra göstericiler dağıldı. Sevi'nin karnesini amcası İlker Dalak, aldı. Arkadaşları Sevi'nin büyük boy çerçeveli bir fotoğrafı ile bir demet karanfili masasına koydu. Sevi'nin karnesi verilirken arkadaşları ağladı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle