GeriBasketbol Milli maçta Almanlar'dan büyük saygısızlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli maçta Almanlar'dan büyük saygısızlık

Milli maçta Almanlar'dan büyük saygısızlık
refid:30023969-spot ilişkili resim dosyası

A Milli Basketbol Takımımız Almanya maçı öncesi şehitlerimiz için saygı duruşu yaptığı sırada salonda yaşanan bir olay büyük tepki çekti.

Eurobasket 2015'te B Grubu'nda Almanya, Sırbistan, İzlanda, İspanya ve İtalya ile mücadele eden 12 Dev Adam, 3. maçında ev sahiplerinden Almanya ile Berlin'de karşı karşıya geldi.

"12 Dev Adam", son günlerde Türkiye'de yaşanan terör olayları nedeniyle formalarına siyah bant takarak maça çıktı. Millilerin teknik heyeti de yakalarına siyah kurdele taktı.

FIBA'YA RAĞMEN SAYGI DURUŞU
FIBA'nın şehitlerimiz için saygı duruşunu kabul etmese de Millilerimiz, maç öncesinde bir araya gelerek şehitler için saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun başlamasından kısa bir süre sonra salon yetkilileri müziğin sesini açtı. Bu saygısızlığa karşılaşmayı izleyen çok sayıda Türk seyirciler büyük tepki gösterdi.

Karşılaşmayı izleyen 13 bin 50 seyirci arasında bulunan çok sayıda Türk taraftar da ay-yıldızlı ekibi destekledi. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Türkiye sizinle gurur duyuyor" tezahüratı yapan taraftarlara milliler alkışlarla karşılık verdi.

Milli maçta Almanlardan büyük saygısızlık

ATAMAN: OK SİNİRLENDİM
Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Ataman, saygı duruşu sırasında müziğin açılmasına sert tepki gösterdi.

Ataman, "Bizim açımızdan çok duygusal bir maçtı. İspanya maçından sonra aldığımız haber, bugün toplantıdayken yine şehit haberleri. Bizi çok derinden yaraladı ancak bizim yapabileceğimiz tek şey Türk'ün gücünü göstermekti. Maçtan önce saygı duruşu olması konusunda FIBA ile konuştuk ama ikna edemedik. FIBA kabul etmese de saygı duruşunda bulunduk. Bizim saygı duruşunda bulunduğumuz sırada salonda müziğin sesinin açılması beni çok sinirlendirdi" ifadelerini kullandı. (Akşam)

Milli maçta Almanlardan büyük saygısızlık 12 DEV ADAM'DAN TARİHİ ZAFER

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle