Maqro Gayrimenkul yatırımcısını Tiflis'e çekiyor

Hürriyet Haber
25 Nisan 2016 - 17:16Son Güncelleme : 25 Nisan 2016 - 17:27

Türk gayrimenkul yatırımcısı ülke dışındaki cazip konut yatırım imkanlarına Maqro Construction üzerinden ulaşıyor. Maqro Construction, Gürcistan’daki ilk konut projesi Green Budapest’in yüzde 10’unu çalışan beyaz yakalı Türklere sattı.

Tiflis’te 351 konuttan oluşan proje, hızlı kiraya verilebilen ve 8 yıl gibi sürede kendini amorti eden yatırım arayışındakileri kendisine çekti. Şirket aynı bölgede başlayacağı çok daha büyük bir projede ise daha fazla sayıda Türk yatırımcıyı bu ülkeye çekecek. Amortisman süresini 6-7 yıla kadar indirecek olan yeni projeyi ünlü futbolcu kardeşler Arçil ve Şota tanıtacak. Belarus, Ukrayna ve Gürcistan’da iş planları olan Türk kökenli şirket Maqro Construction, geleceğine inandığı Gürcistan pazarındaki yatırımlarında hız kesmiyor.

İlk projesinde 8 yıllık rekor amortisman süresine imza atan Maqro Construction yeni projesinde amortisman süresini 6 yıla kadar indirmeyi planlıyor. Şirket yeni projesini Türkiye’de cazip yatırım arayan yatırımcıların da beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

YENİ PROJEYE SEVİLEN REKLAM YÜZLERİ
Maqro’nun yeni projesini ünlü ve sevilen futbolcu ikiz kardeşler Arçil ve Şota Arveladze tanıtacaklar. Tiflis doğumlu Arçil ve Şota kardeşler, Green Diamond projesinin reklam yüzü oldular. Şirketin ilk projesi olan Green Budapest’ten ev alan futbolcu kardeşler, inşaatın kalitesi ve yaşam alanlarının konforuna hayran kaldıkları Maqro’nun yeni projesinin tanıtımında görev almayı kabul ettiler.

İLK KONUT PROJESİ İLE FARKEDİLDİ
Maqro’nun Gürcistan’da gerçekleştirdiği ilk konut projesi Green Budapest, Gürcistan Milli İstatistik Bürosu’nun verilerine göre, doğrudan yabancı yatırım projeleri arasında da ilk on sırada yer aldı. Proje sağladığı standartlar ve inşaat kalitesi ile kısa sürede fark edildi. Projenin zamanında önce ve sorunsuz tamamlanarak teslim edilmesi Maqro’nun güvenilirliğini ispatlarken, güvenlikli site içinde 3500m2 lik yeşil ve dinlenme alanları, fitness salonu, çocuk kreşi, kosuyolu, acikhava fitness alani kapalı otopark ve temizlik hizmetleri gibi ayrıcalıkları şirketi pazarda ön sıralara taşıdı.

“YENİ PROJEYE TÜRKLERİ DAVET EDİYORUZ”
Maqro Construction Proje Geliştirme, Pazarlama ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Karaer, 2013 yılında bu pazara girmeye karar verdiklerini açıkladı.

Proje Geliştirme, Pazarlama ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Karaer Eylül 2014’de satışları başlayan projenin satışlarının yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.

Oğuz Kaan Karaer sözlerini şöyle sürdürdü: “Dairelerin yaklaşık yüzde 30’u yatırım amacıyla, yüzde 70’i ise ikamet amacıyla satın alınıyor. Yoğun bir yaşam tarzı olan 35-55 yaş arasındaki insanlar istikrarlı bir yatırım arayışı ile Green Budapest’i farkediyorlar. Yeşil alan, sağlıklı bir çevre, rahat bir ortam, mükemmel konum ve inşaat kalitesi için (ki bu Tiflis için gerçek bir sorun) yaşam çevrelerini değiştirmek isteyen aileler de bizim müşterilerimiz oluyor”    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı