Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalya sıralamasında son sıradayız

27 Temmuz'da başlayan 2012 Londra Olimpiyatları'nda ilk madalyamızı güreşte dün Rıza Kayaalp kazandı. Kayaalp'in bu başarısı sonrasında 2012 Olimpiyatları'nda madalya kazanan ülkeler arasına girdik ama sıralamada en sondayız. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Hürriyet'e verdiği demeçte, "2020'de madalyaları toplayan ülke olmayı arzuluyoruz" demişti.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

2012 Londra Olimpiyatları, ülkemiz adına büyük hayal kırıklıkları ile devam ediyor. 27 Temmuz'da başlayan oyunlarda ilk madalyamızı dün kazandık. Bronz madalya alan güreşçimiz Rıza Kayaalp, Londra'da madalya alan ilk sporcumuz oldu.

 

BAKAN REKOR SÖZÜ VERMİŞTİ


TÜRKİYE OLİMPİYATLARDA NEDEN BAŞARISIZ - Özgür Bolat yazıyor

 

Kayaalp'in bu başarısı sonrasında madalya alan ülkeler arasına girdik. 1 bronz madalyamız olduğundan dolayı sıralamada son sıradayız.

 

Bizimle birlikte 1 bronz madalya alan ülkeler; Arjantin, Suudi Arabistan, Kuveyt, Porto Riko, Hong Kong, Katar, Singapur, Tobago ve Özbekistan.

 

Türkiye'nin üst sıralarında Kıbrıs Rum Kesimi, Malezya, Ermenistan, Guetamala, Tayland gibi ülkeler bulunuyor.

 

İŞTE MADALYA SIRALAMASI 

 

Madalya sıralamasında son sıradayız

Madalya sıralamasında son sıradayız

 

NOT: Sıralamada altın madalya sayısı daha fazla olanalar üst sırada yer alıyor. Gümüş alanlar ikinci sırada, bronz kazananlar ise son sırada yer alıyor. Türkiye de 9 ülke ile birlikte 1 madalya aldığından ayrıca bu madalyanın da bronz madalya olmasından dolayı son sırada yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler