« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra 2012'ye görkemli kapanış töreni

Ve 15 günlük olimpiyat şöleninde sona gelindi...27 Temmuz'da başlayan Londra Olimpiyat Oyunları görkemli bir kapanış töreniyle sona eriyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DÜNYA atletleri ve bilet alıp 80 bin kişilik Olimpiyat stadını dolduranlar, muhteşem İngiliz müzikleriyle 2012 Londra Olimpiyatları’na veda ettiler. Organizatörlerin iddiasına göre bugüne kadar yapılan en büyük şov sergilendi.

MUHTEŞEM KAPANIŞ TÖRENİNDEN KARELER

Törende Olimpiyat Stadyumu'nun ortasında dev bir Büyük Britanya bayrağı oluşturuldu. Bayrak şekilindeki platformun ortasına yerleştirilen Londra'nın simgesi olan dev dönme dolabın (London Eye) etrafında dansçılar dans gösterilerini sergiledi.

Olimpiyat Meşalesi’ni ilk ayağında taşıyan dört kez altın madalya sahibi Ben Aislie, İngiltere Olimpiyat takımını Olimpiyat Stadı’na girişinde başta yürüdü. George Michael, Spice Girls, the Pet Shop Boys,  Jessie J. Tinie Tempah ve Ed Sheeran gibi yıldızlar sahne aldı. Öte yandan takımların bayraklarıyla törene katılması planlandı ama birçok atlet TV’den şovu seyretmeyi tercih ettiğinden takımlar eksik çıktılar. İki haftadır yanan alev muzzam bir finalle söndürülecek. 6 belediyeden 3 bin 500 gönüllü, 380’i okul çocuğu 4 bin 100 oyuncu şova katılıyor.

Londra Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi (LOCOG), açılış töreninde olduğu gibi kapanış töreniyle ilgili detayları da gizli tutuyordu.


Bunları da Beğenebilirsiniz