« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lomana LuaLua'ya 'parmak' cezası

13 Ekim 2013'teki Galatasaray-Kardemir Karabükspor maçında hakem Muhittin Gürses'e 'orta parmak' işareti yapan Kongolu futbolcu Lomana LuaLua'ya 12 bin TL para cezası verildi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor'un golcüsü Lomana LuaLua, Kardemir Karabükspor formasını giydiği dönemde hakem Muhittin Gürses'e 'orta parmak' işareti yaptığı için 12 bin TL cezaya mahkum oldu.

Lomana LuaLuaya parmak cezası
Kongolu futbolcu Lomana LuaLua, halen Akhisar Belediyespor'da forma giyiyor.

13 Ekim 2013'te İstanbul'da Galatasaray ile Kardemir Karabükspor arasında oynanan maçta, verdiği bir karara itiraz ederken parmak hareketinde bulunan Kongolu futbolcuya İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 100 bin TL'lik dava açan hakem Gürses (sağda), "O pozisyondan sonra çok tartışıldım. Türkiye Futbol Federasyonu bana uzun süre maç vermedi. Bu nedenle gelir kaybım oldu" iddiasında bulundu.

Lomana LuaLuaya parmak cezasıLuaLua ise parmak işaretini hakeme yapmadığını savunarak, "İşareti beni tahrik eden rakip takım taraftarına yapmıştım" dedi. Mahkeme ise gerekçeli kararında orta parmak hareketinin hakaret niteliğinde olduğuna hükmetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz