Spor Lisa Dobriskey'den çirkin sözler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  77
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lisa Dobriskey'den çirkin sözler

Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut’un tarih yazdığı kadınlar 1500 metre finalinin ardından açıklama yapan Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey, sporcularımıza çirkin ithamlarda bulundu.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya alan Aslı Çakır Alptekin ile gümüş madalya kazanan tarihi bir başarıya imza attılar. 1500 metre finallerinde ilk kez aynı ülkeden iki sporcu yarışı ilk iki sırada tamamladı.

TARİHİ GECEDEN KARELER

2 MADALYA GETİREN O TARİHİ YARIŞ / WEB TV

AZİZ YILDIRIM: TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

İNGİLİZLERDEN ÇİRKİN SUÇLAMA

Sporcularımızın tarih yazdığı 1500 metre yarışını 10. sırada tamamlayan Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey, Aslı Çakır Alptekin’in doping yaptığı imasında bulundu.

Yarışta bazı atletlerin rakiplerini kandırmış olabileceğini iddia eden Dobriskey, “Bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama normal bir yarışta koştuğumuza inanmıyorum” dedi. 

İngiliz basını da Dobriskey’in açıklamaları ile isim vermeden Aslı Çakır Alptekin’i ima ettiğini belirtirken, atletimizin 2004 Gençler Dünya Şampiyonası’nın ardından 2 yıl doping cezası aldığını hatırlattı.

Daily Mail gazetesi ise, “1500 metre finali öncesi atletlerin aldığı tek ilaç yatıştırıcı olmalı. Çünkü olimpiyat tarihinin en yavaş 1500 finalini koşarak stattaki 80 bin seyirciyi uyuttular” yorumunda bulundu.

Lisa Dobriskeyden çirkin sözler 'ASLI ABLA ARKANDAYIM... KOŞ...'

ÇİNLİ YÜZÜCÜNÜN DE DOPİNG KULLANDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Dünya Yüzme Antrenörleri Birliği yöneticilerinden Amerikalı John Leonard, Londra Olimpiyatları’nın ilk günlerinde 16 yaşındaki Çinli yüzücü Ye Shiwen’in performansını “inanılmaz ve rahatsız edici” bulduğunu söylerken, 16 yaşındaki sporcunun insanlara inandırıcı gelmediğini söyleyerek doping yaptığı imasında bulundu.

400 metre bireysel karışıkta  dünya rekoru kırarak şampiyon olan 16 yaşındaki Ye Shiwen'in ilk 300 metreyi geride götürdükten sonra serbest stilde geçilen son 100 metrede büyük bir atak yaparak 4.28.43'lük derecesiyle dünya rekoru kırarak şampiyon olmuştu.

Ancak Çinli yüzücüye daha sonra yapılan testler sonucunda doping yapmadığı  ortaya çıktı. Genç sporcu ise gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada “Ben sadece çok çalıştım” demişti.

Lisa Dobriskeyden çirkin sözler ÇÜNKÜ ONLAR TÜRKİYE'NİN KIZLARI

Lisa Dobriskeyden çirkin sözler ASLI'NIN ANNESİ HASTANELİK OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle