GeriSpor Kral olurum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kral olurum

Milli basketbolcumuz, ‘Antrenörümüz John Gabriel, benden NBA’in Hido’su gibi oynamamı istiyor. Benden çok büyük beklentileri var. 10 yeni oyuncuyla bu takım herkes için yeni bir sayfa olacak’ dedi.

BASKETBOL Milli Takımımız’ın, Bosna Hersek ile bugün oynayacağı maç için dün ABD’den Saraybosna’ya gelen Hidayet Türkoğlu, yeni takımı Orlando Magic’de geçirdiği 12 günlük ‘Tanışma ve uyum’ kampını Hürriyet’e anlattı. Bu sezon Orlando’nun 10 yeni oyuncuyla mücadele edeceğini belirten Hidayet, ‘Yeni takımımın benden çok fazla beklentisi var. Antrenörümüz John Gabriel, benden NBA’in Hido’su gibi oynamamı istiyor’ dedi.

Orlanda’da başlayan kampı Las Vegas’ta sürdürdüklerine ve mükemmel bir ön hazırlık dönemi geçirdiklerine değinen Hidayet şunları söyledi:

Çabuk uyum sağladık

‘Bir arada hiç oynamamış 10 arkadaş ve 4 yeni antrenör çok kısa zamanda birbirimize ısındık. Benim açımdan çok olumlu bir kamp geçti. Bu uyum dönemini 12 günlük kısa kampla atlattık. Koç beni iyi tanıdığı ve isteyerek aldığı için milli maçlarım nedeniyle bu kampa beklemediğini söyledi. Bana ‘Hido, seni bu kampa beklemiyordum. Ama senin bu fedakarlığını beni mutlu etti’ dedi. Bana yeni takımımımda çok önem verdiklerini gördüm. Gösterdikleri ilgi benim moral motivasyonumu arttırdı. Benden çok büyük beklentileri var. San Antonio’daki ortamı bana aratmayacak bir takımdayım. Sezon başında biraz bocalayabiliriz çünkü yeni bir oluşum var. Ama çok kısa zamanda toplanarak hedefe ulaşacağımızı söyleyebilirim. Çünkü herkes profesyonel.’

Antrenör John Gabriel’in kendisinden agresif olmasını istediğine değinen Hidayet, ‘Bana molalarda sürekli olarak ‘Hido senin agresif oynayarak alacağın müdafa ribaudlarıyla arkadaşlarına en iyi pozisyonu yaratmanı istiyorum’ diyor. Fast breaklerde etkili olmamı istiyor ve beni oyun içerisinde çok yönlü kullanacağını söylüyor. Antrenörlerim benden skorer bir oyun bekliyorlar. Çok rahatım. Burada kral olurum’ diye konuştu.

Yeni bir sayfa

NBA’de 5 numara sıkıntısı olduğuna değinen Hidayet, ‘Orlando’da Tonny Beti gibi iyi blokçu var. İçeride rakipleri korkutacak çok adam var. Cuttino Mobley ile çok iyi bir arkadaşlık yaptık. Yine Dwight Howard çok yetenekli bir oyuncu. Onunla da iyi uyum sağlıyoruz. Steve Francis muhteşem bir oyuncu. Orlando herkesin şut atıp savunma yaptığı bir takım olacak. Antrenörlerimiz bize NBA’in en tempolu takımı olacağımızı ve rakiplerimizi boğacağımızı söylüyor. Fast breakle bitirici olma özelliği olan oyunculara sahibiz. Bu takım herkes için yeni bir sayfa olacak’ ifadesi kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle