Kerem Şeras'a hapis cezası verildi

15 Mayıs 2013 - 10:58Son Güncelleme : 15 Mayıs 2013 - 11:02

GENÇLERBİRLİĞİ, Ankaragücü ve Antalyaspor’da futbol oynadıktan sonra 31 Temmuz 2012’de Kasımpaşa’ya transfer olan ve halen bu kulüpte top koşturan futbolcu Kerem Şeras, eski eşi Elif Demir’i dövdüğü gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezası ertelenmeyen Kerem Şeras, karar kesinleşirse cezaevine girecek.

Antalya 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın önceki gün yapılan son duruşmasına Kerem Şeras katılmadı. Şeras’ı avukatı Cenk Soyer temsil etti. Şeras’ın ayrıldığı eşi Elif Demir ile avukatı İzzet Bahadır Üstüner ise duruşmada hazır bulundu.

Karar duruşmasında taraflara son sözleri soruldu. Kerem Şeras’ın avukatı Cenk Soyer müvekkilinin eşini dövmediğini, dolayısıyla suç işlemediğini öne sürerek müvekkilinin beraat ettirilmesini istedi. Elif Demir’in avukatı İzzet Bahadır Üstüner ise sanık Kerem Şeras’ın eşini defalarca dövdüğünü ileri sürdü. Üstüner, "Şu anda Asliye Ceza Mahkemesinde sanığın müvekkilime karşı işlemiş olduğu bilişim suçuyla ilgili dava devam ediyor. Ayrıca sanık benzer suçlardan daha önce sizin mahkemenizde ceza almıştı. Bu suçlardan dolayı koruma tedbiri de verilmişti" dedi.

CEZADA ERTELEME YOK

Hakim Gülay Polatkan, tarafların son sözlerini söylemelerinin ardından kararını açıkladı. Hakim Polatkan, futbolcu Kerem Şeras’ı eşi Elif Demir’e yönelik, ’Kasten basit şekilde yaralamak’ suçundan 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Hakim Polatkan, suçun, sanığın eski eşine yönelik işlenmesi nedeniyle cezayı yarı oranında artırarak, Kerem Şeras’ı 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

Hakim, ayrıca Kerem Şeras’ın eşine yönelik yaralama suçunu işledikten sonraki ve yargılama esnasındaki tutumu, şahsi, sosyal ve ekonomik durumu, yaşı ve işini göz önüne alarak cezanın adli para cezasına çevrilmesine ve sanık Kerem Şeras’ın geçmişteki hali, suç işleme eğilimi, yargılama aşamasındaki pişmanlık göstermemesini göz önünde bulundurarak, verilen hapis cezasının ertelenmesi halinde ileride bir daha suç işlemekten çekineceğine dair kanaat oluşmadığından cezanın ertelenmesine yer olmadığına karar verdi.

Kerem Şeras, 2011 yılında o dönem henüz boşanmadığı eşinin, kendisini tekmeleyerek dövdüğü iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı şikayet üzerine Ankara 6’ncı Aile Mahkemesi’nce eşine ve o zamanlar 3.5 yaşında olan çocuğuna 6 ay süreyle yaklaşmama cezası almıştı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 10 Yorum }
 • selahattin çelik 15.5.2013 14:00:33
  kim olursa olsun cezasını çeksin yazıktır günahtır kadınlara yapılanalar 6 ay çok bir ceza değil daha fazla olsun ibretlik olsunki birdaha kimse yapmasın, yoksa bu tür olayların önüne geçmek mümkün deği.
 • ibrahim oguz ışık 15.5.2013 13:57:40
  HAKKETMİŞ CEZANIN EN AGIRI VERİLMELİ
 • Serbay TERZİ 15.5.2013 13:55:05
  Kerem eğer tanınmış biri olmasaydın şuan hiç ceza alman söz konusu olmazdı. İşte bizim adaletimiz!
 • Oki Doki 15.5.2013 13:41:14
  Kadın dövmenin cezası hapis mi. Ne kadar komik bir karar. Adam öldüren dışarıda ama tecavüzcüsü ve kadın döveni hapiste. Adalet sisteminin düzeltilmesi gerekmektedir.
 • Murat Balaban 15.5.2013 13:31:46
  Kadına kalkan eller kırılsın...Sporcu ise futbol hayatı bitsin...
 • Soner ALAKUS 15.5.2013 12:45:06
  Bir bayana el kaldırdıysa eğer bu adamın sporla ilişiği derhal kesilmelidir bence!!
Sayfa Başı
HaberlerSeyahatdizifragmanGezginsonbaharsonbaharrotalaridiriliş ertuğruldiriliş ertuğrul 69. bölüm fragmanı