« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaza geçiren atletlere yardım kampanyası

Atletizm Federasyonu, Denizli'de geçirdikleri trafik kazasından yaralı kurtulan milli maratoncular Bekir Karayel ve Can Küçükbilgili ile, hayatını kaybeden maratoncular Erkan Kuş ve Kasım Uludağ'ın aileleri için Türkiye çapında bir yardım kampanyası başlatacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul'da yapılan son yönetim kurulu toplantısında, geçen ayki kazadan yaralı kurtulan Karayel ve Küçükbilgili ile hayatını kaybeden Erkan Kuş ve Kasım Uludağ'ın aileleri için yardım kampanyası başlatılmasına karar verildi.

Kampanya için valilik ve maliyeden gerekli izinler alındıktan sonra banka hesabı açılacak, Spor Genel Müdürlüğü ile il müdürlüklerinin internet sitelerinde yer alacak kampanya “banner”ları, basın yoluyla da duyurulacak. Kampanyadan elde edilen gelirin oranca daha büyük bölümü Kuş ve Uludağ'ın ailelerine, geri kalan kısmı ise Karayel ve Küçükbilgili'ye verilecek.

Öte yandan, Atletizm Federasyonu, ölen atletlerden evli olan Erkan Kuş ile Kasım Uludağ'ın ailelerinden birer kişinin işe alınması için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan talepte bulundu, federasyonun bu talebi olumlu karşılandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz