Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kadın kartallar"ın şampiyonluk hedefi

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Mehmet Can Öztürk, "Hedefimiz bu yıl üst sıraları zorlamak. 2-3 yıl sonra şampiyonluğa oynayan bir takımı yaratmayı düşünüyoruz" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Öztürk, yaptığı açıklamada, geçen yıl kulüp olarak zor bir dönem geçirmelerine rağmen genç oyuncularla ligde kalmayı başardıklarını söyledi. Beşiktaş'ın gücüne her zaman inandığını ifade ederek o gücün kendilerini bir yerlere taşıyacağını kaydeden Öztürk, şöyle konuştu:

"Belki biraz erken olacak ama sezon sonu çok iyi yerlerde olacağımıza inanıyorum. Yeni bir ekibiz, Türk ve yabancı oyuncularımız ilk defa bir arada oynayacak. Tecrübeli isimlerin yanına genç basketbolcularımızı da takviye etmeye çalışıyoruz. Hedefimiz bu yıl üst sıraları zorlamak. 2-3 yıl sonra şampiyonluğa oynayan bir takımı yaratmayı düşünüyoruz. Bu sene karakterli oyuncular seçtik. Güzel günlerin pek yakın olduğunu düşünüyorum."

Öztürk, biraz zamana ihtiyaçları olduğunu, sezon öncesini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi. Altyapıya çok önem verdiklerini dile getiren Öztürk, "Altyapıdaki oyuncularımızı A takıma monte ederek, gelecek yıllarda transfer yapmadan, altyapıdan oyuncularla şampiyonluğu hedefleyen bir ekip oluşturmak istiyoruz" dedi. Öztürk, Bergama'daki turnuvanın eksiklerini görme açısından çok yararlı olduğunu belirterek, "Maç maç eksiklerimizi görüp, lige hazırlanmaya çalışacağız. Takım olarak lige hazır halde başlayacağız" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz