Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstekli savunma yapacağız"

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi takımlarından Optimum TED Ankara Kolejliler, sezonun ilk haftasında karşılaşacağı Final Gençlik maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Optimum TED Ankara Kolejliler Antrenörü Murat Özyer, Final Gençlik ile ilgili yaptığı açıklamada, tempolu basketbol oynamayı seven iyi bir takıma karşı oynayacaklarını söyledi.

Final Gençlik Antrenörü Ali Özbay'ın elindeki kadroyu oldukça iyi kullandığını ifade eden Özyer, “Ali Özbay, kendi felsefesini takımlara kolay adapte eden ve takım kimyasını çok iyi kurgulayan bir antrenör. Oyun kurucu bölgesinde hem tecrübe, hem de dinamizme sahipler. Geçen hafta Maliye Milli Piyango'ya bu bölgeden 25 sayı ve 13 asist ürettiler. Ayrıca Erdem'in 16 kere serbest atış çizgisine gitmesi de maçın dikkat çekici noktalarındandı. Atletik ve şutör forvetleri Final Gençlik'in hızlı oyunlarını etkin hale getiriyor. Bu bölgede maçın kaderini değiştirecek Murat Can Esen, Onur Aksoy, Oğuzhan Sungur gibi oyunculara sahipler ki, bu oyuncular Maliye Milli Piyango maçında 30 sayı ürettiler” diye konuştu.

Rakibiplerinin uzun oyuncularını da değerlendiren Özyer, şunları söyledi:
“Rakibimizin uzunlarına baktığımız zaman, Orçun Okkalı'nın potaya gitme özellikleri, ribaund takipçiliği ve mücadele gücü ön plana çıkıyor. Yabancı oyuncuları bu takımın oyun karakterine çok uygun olarak seçilmiş. Solak ve atletik özellikleri üst seviyede olan Cyrus Lamont Tate, ribaund ve pota altı üretkenliğiyle takımına çok katkı yapıyor. Volkan Tokcan ve Ercan Karalar'ın performansları ile pota altı sertliğini arttırıyorlar. Kendi takımıma gelince, geçen hafta olduğu gibi bu maçta da Ufuk Gürgen ve Berent Kavaklıoğlu sakatlıklarından dolayı forma giyemeyecekler. Her iki oyuncumuzun da tedavileri devam ediyor. İlk deplasman maçımızda öncelikle Final Gençlik'in hücum silahlarına odaklanarak akıllı ve istekli savunma yapmayı hedefliyoruz. Maçta ribaund üstünlüğü kuran takımın galibiyete daha yakın olacağını düşünüyorum. Rakibimiz Final Gençlik'e başarılar dilerim.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler