« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Işıl Alben'den duygusal mesaj

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın ve A Milli Kadın Takımı oyuncusu Işıl Alben, Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto etmek için başlayan olaylara olan tepkisini facebook hesabından yazdığı mesaj ile dile getirdi... İşte o mesaj...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"Ülkemi seviyorum;

27 yaşındayım. Hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. Oy verme zamanı geldiğinde sandık başına giderken kime oy vereceğimi bilmeyerek gidiyorum.

Hiçbir siyasi olaya, toplantıya, mitinge, protestoya katılmışlığım yok. Belki utanç verici olsa da tüm bunlarla ilgili çok fazla bir bilgimde yok. Sanırım apolitik dedikleri bu.Vatanımı seviyorum. Aynı toprakta yaşadığım insanlarla barış içinde yaşamayı seviyorum. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, sınıf, statü asla ayırt etmeden yaşamayı seviyorum. Milli maça çıktığımda göğsümdeki ay-yıldızı seviyorum. Ülkem için hizmet etmeyi seviyorum. Cumhuriyet'i seviyorum. Orada savaşmış nenelerimizi seviyorum. Atatürk'ü seviyorum, Ata'ma ve silah arkadaşlarına minnettarım.

Bir yerden şehit haberi geldiğinde, tv'de bir şehit anası ağladığında oturup hüngür hüngür ağlıyorum. Atatürk'ü çok seviyorum. Her maça çıkmadan önce dua okumayı, her gece uyumadan önce dua okumayı seviyorum. Şükretmeyi seviyorum. Dinimi seviyorum. Camii'ye gitmeyi seviyorum. Sevmediğim şeylerde var elbette. Günlük hayatımda Taksim'e gitmeyi sevmiyorum. Gitmiyorum da.Ancak Dün Taksim'e gitmeyi de sevdim. Orada gördüğüm insanların büyük çoğunluğunu da sevdim. Arada sağa sola saldırıp, amacı farklı olanları sevmedim tabii.. Yardımlaşmayı, bir olmayı, güvenmeyi, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, duyarlılığı sevdim...

6-8 yaş arasındaki iki çocuğunun elinden tutmuş anneyi, 90 yaşında yürürken düşmemek için sağa sola tutunan dedeyi, daha aylıkken kucağında bebeğiyle gelen babayı sevdim. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen 12-16 yaşındaki çocukları, herkesin eşit oluşunu, omuzunda maymunu motorunda Türk bayrağı olan abimi sevdim.

Sadece 1 ay önce, Kadıköy'de maçta belki de bana küfür edenlerden biri olan, boynunda Fenerbahçe atkısıyla 'iyi akşamlar kaptan' diyen kardeşimi sevdim. Tanımadığım ve bilmediğim çok fazla şeyi sevdim dün. Şimdi ise sevgi ve saygıyla çoğalmayı diliyorum..."  

 


Bunları da Beğenebilirsiniz