GeriSpor İddialı bir takımla anlaşmak üzereyim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İddialı bir takımla anlaşmak üzereyim

İddialı bir takımla anlaşmak üzereyim
refid:18738163 ilişkili resim dosyası

Dünya Supersport Şampiyonası'nda iki kez birincilik kürsüsüne çıkan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, yeni sezon için İtalya'nın Gresini Racing Moto2 takımıyla büyük ölçüde anlaştığını söyledi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 2007 ve 2010 yıllarındaki sezonlarını zirvede bitiren, bu yıl ise Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de yarışan Sofuoğlu, gelecek sezon için Moto2 kategorisinde geçen yılın şampiyonu olan Gresini Racing Moto2 takımı ile görüşmelerini sürdürüyor. Sofuoğlu'nun, büyük ölçüde tamamlanan görüşmelerin ardından anlaşmaya imza atmak üzere önümüzdeki hafta İtalya'ya gitmesi bekleniyor.

Kenan Sofuoğlu, geçirdiği sakatlık nedeniyle bu sezonun son 4 yarışına katılabileceğini dile getirdi.

Yeni sezonda yer alacağı takım için görüşmeleri sürdürdüğünü ifade eden Sofuoğlu, “Şampiyonanın en iddialısı olan İtalyan Gresini Racing Moto2 takımı ile görüşüyorum. Bu takım, 2010 yılının şampiyonu olmuştu. Bu yıl onlar da benim gibi iyi bir sezon geçirmediler. Aramızda bütün görüşmeler hemen hemen tamamlandı, artık anlaşma safhasına gelindi. Anlaşmanın detayları konuşulmaya başlandı artık. Eğer olursa gelecek sezon her şey daha farklı olacak” dedi.

Şampiyon olması için iddialı bir takıma gitmek zorunda olduğunu vurgulayan Kenan Sofuoğlu, şöyle devam etti:
“Kötü bir sezonun ardından böyle bir takımla masaya oturmak bence büyük bir başarı. Şanslıyım bu konuda. Çünkü, sakat olduğum zaman bile bu takımla görüşmelerim vardı. Bu şansı sezon ilerledikçe kaybettiğimi düşünmüştüm. Ama aksine, ameliyattan bir gün sonra tekrar görüşmek istediler benimle. Benden emin olduklarını ve güvendiklerini söylediler. Tabii ki bu beni mutlu etti. Gelecek sezon iyi bir takıma gitmek benim için başarı demek aynı zamanda. Daha tam anlaşma olmadı. İnşallah anlaşırsak, çok erken zamanda testlere başlayacağım.”

“MOTO2'DE İLK 3'E GİRERİM”

Geçen sezon babasının vefat ettiğini ve bu nedenle yarışlara gerektiği gibi hazırlanamadığını anımsatan Sofuoğlu, geride kalan bu dönemin başarı grafiğini de olumsuz etkilediğini ifade etti.

Düşüşe geçen başarı grafiğinde, yarıştığı takımın da payı olduğunu savunan Kenan Sofuoğlu, “Bu sezon takımım tarafından bana yapılan vaatler yerine getirilmedi. Ama başarısızlığın sebebi biraz da benim. Çünkü takım, benimle anlaştığında küçük bir takımdı. Tabii ben babamın vefatından dolayı hazırlık çalışmalarına katılamadım. Bu nedenle başarı elde edemedik. Böyle olunca da takım sponsorlarını ve gücünü kaybetti ve düşüş dönemine geçti. Her şey kötüye gitmeye başladı. Bütün suç onlarda değil yani. Benim de başarısız geçirdiğim ilk yarışlar takımı çok etkiledi, sponsorların çekilmesine sebep oldu. Bu şekilde takım maddi gücünü yitirdi. Bu da bizi gerilere attı” diye konuştu.
Gelecek sezona çok farklı bir şekilde hazırlanmayı düşündüğünü belirten Sofuoğlu, “İnşallah anlaşma sağlanırsa, rekorlar kırarak birincilikler elde edeceğim. 2010 yılında birçok yarışta podyuma çıkmıştım, Moto2 farklı bir kategori ve burada çok kez kürsüye çıkmak da zor. Bunu kimse başaramaz zaten. Ama ben gelecek sezon yarışların yüzde 70'inde podyuma çıkacağıma inanıyorum. En kötü ilk üç içine girerim. En çok istediğim şey de bu kategoride dünya şampiyonu olmak” şeklinde konuştu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle