« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İddialı bir takım olacağız"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Homend Antakya Belediyespor Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, ligin ikinci yarısında daha iddialı bir takım olacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Deringöl, AA muhabirine, ligin ilk yarısında takımın ortaya koyduğu performans ve ligdeki hedefleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Takımın son haftalarda aldığı kötü sonuçlara rağmen ligde kalma hedefinden uzak olmadığını belirten Deringöl, ikinci yarıda yapılacak transferlerle takımın daha iyi sonuçlar alacağına inandığını ifade etti.
Takıma herkesin güvenmesi ve ligde kalacağına inanması gerektiğini vurgulayan Deringöl, “Sporcular, taraftar ve yönetim birlik beraberlik içinde. Yeni transferle beraber ikinci yarı daha iddialı bir takım olacağız. Yönetim ve teknik heyet olarak takımın ikinci yarıda daha başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

Takım olarak ilk yarıda aldıkları kötü sonuçlardan üzüntü duyduklarını anlatan Deringöl, ilk yarının son haftasında ligin 3. sırasında bulunan Kayseri KASKİ ile deplasmanda oynadıkları karşılaşmada sadece 6 sayı farkla kaybettiklerini hatırlattı.

Deringöl, ilk yarı maçlarına bakıldığında zaman zaman savunmada kötü oynadıklarını, çok basit hatalarla önemli maçları kaybettiklerini bildirerek, “Bir galibiyet daha almış olsaydık şimdi Türkiye Kupasına kalma şansını yakalayacaktık. İlk yarıda oynadığımız maçlarda uzatmaya giden, iki, üç sayı farkla kaybettiğimiz maçlar oldu. Bu maçları kazanabilirdik ama olmadı. İlk yarı aldığımız üç galibiyet var. Eminim ikinci yarı daha çok galibiyet alarak hem ligde kalacağız hem üst sıralara çıkacağız” diye konuştu.

“Taraftarımız daha sabırlı olmalı”

Deringöl, Türkiye'nin en coşkulu ve en ateşli taraftarına sahip olduklarına, fakat taraftarın daha sabırlı olması gerektiğine dikkati çekerek, taraftarın, takımın iyi ve kötü gününde yanında olması gerektiğini dile getirdi.
Taraftarlara kötü tezahürat yapmamaları konusunda uyarıda da bulunan Deringöl, ilk defa birinci ligde oynama şansı elde eden takımın tecrübe kazanması gerektiğini, bunun için de zamana ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz