Spor Hayat öpücüğü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayat öpücüğü

ŞAMPİYONLUK şansı, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın kayıp vermesinin yanı sıra, kendisinin de maçlarını firesiz tamamlamasına bağlı olan Trabzonspor, krizlerle boğuşarak sezonu tamamlama savaşı veren İstanbulspor karşısında kritik bir sınav verdi.

Tribünlerin sessiz protestosunun ardından taraftar atışmasıyla başlayan maç, ilk 30 dakika itibariyle tam bir fiyaskoydu. Ziya Doğan, Fatih ve Gökdeniz'in yanında Mehmet Yılmaz ve Yattara'yı da sahaya sürerek, ilk kez riski ön plana alan bir anlayışla oyunu kurguladı. Ancak orta sahada Somers ve Hüseyin'in ağır kalması, Gökdeniz'in ise, herhalde transferinin çok ön planda olmasına kafayı takması nedeniyle her topu ezmesi, Trabzonspor'u etkisiz kıldı. Fakat, Mehmet Yılmaz'ın karambolden gelen şans golü, Trabzonspor için bir 'hayat öpücüğü' idi. Ancak bu gol de bordo mavili takımı hareketlendirmeye yetmedi. İlk yarı, golün dışında futbol adına hiçbir güzellik üretilmeden son buldu.

2-0'dan sonra oyun değişti

İkinci yarıya daha aktif başlayan Trabzonspor, Yattara'nın hazırladığı pozisyonda Somers'in nefis vuruşuyla skoru 2-0'a taşırken, İstanbulspor'un, teslim bayrağını çekeceği düşünülüyordu. Ancak bunun tersi oldu ve konuk ekip, Trabzonspor kalesine dalga dalga gelmeye başladı. Musa Büyük'ün de oyuna girişiyle kanatları daha etkin kullanan konuk takım, Yordanov ve Boliç'le mutlak pozisyonlardan yararlanamadı. Petkoviç'in kalesinde devleşmesi, bordo mavili takımın galibiyeti korumasında en önemli etkendi.

Sonuç olarak Trabzonspor, galibiyet hırsından uzak bir anlayışla, gerekli teri dökmeden ve hepsinden önemlisi memnuniyet verici bir futbol ortaya koymadan üç puanı aldı. Maçın hakemi İsmet Arzuman ve yardımcıları ise, kutlanacak bir yönetimle alkışı hakettiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle