« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Günün sürprizi Safina

Teniste sezonun 2. büyük Grand Slam organizasyonu olan Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Roland Garros) tek erkek ve tek bayanlarda ilk tur müsabakaları bugün yapılan maçlarla tamamlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erkeklerde iki numaralı seribaşı İspanyol tenisçi Rafael Nadal, ilk tur maçlarının son gününde karşılaştığı Fransız rakibi Gianni Mina'yı 6-2, 6-2 ve 6-2'lik setlerle 3-0 geçmeyi başardı.

Nadal, 2 saat 23 dakika süren mücadeleyi fazla efor sarfetmeden kazandı ve adını ikinci tura yazdırdı.
İspanyol tenisçi, Roland Garros'ta şu ana kadar yaptığı 33 maçın 31'ini kazandı. Nadal, bu turnuvadaki ilk yenilgisini geçen yıl Robin Soderling karşısında almıştı.

Bayanlarda ise 22 numaralı seribaşı Justine Henin, Philippe Chatrier'de oynanan maçta Bulgar tenisçi Tsvetana Pironkova ile karşılaştı.

Henin, 1 saat 29 dakika süren maçta rakibini 6-4 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yendi ve ismini ikinci tura yazdıran oyuncu oldu. İlk servislerinde yüzde 66 başarı oranı sağlayan Henin, maçı 3 ace, 4 çift hata ve 19 basit hata ile tamamladı.
Roland Garros'da en büyük sürpriz, turnuvanın 3. gününde, bayanlarda 9 numaralı seribaşı Dinara Safina'nın henüz ilk turda Japon rakibi Kimiko Date Krumm'a elenmesiyle gerçekleşti.

Fransa Açık'ta, sonuncusu geçen yıl olmak üzere iki kez final oynayan Safina, ilk seti 6-3 almasına rağmen sonraki iki sette 39 yaşındaki Krumm'un üstün oyunuyla başa çıkamadı ve 6-4 ve 7-5 biten son iki setin ardından yılın ikinci büyük Grand Slam'ine ilk turda veda etti.

Tenise, 12 yıl ara verdikten sonra 2008 yılında geri dönen ve bugün kazandığı maçla, Roland Garros'ta maç kazanan en yaşlı ikinci bayan tenisçi unvanını kazanan Krumm, mücadelenin ardından yaptığı açıklamada, elinden gelenin en iyisi yaptığını ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Turnuvanın 3. gününde tamamlanan tek erkekler ve tek bayanlar ilk tur maçlarında şu sonuçlar alındı:

Erkekler

Fernando Verdasco (İspanya) - Igor Kunitsyn (Rusya) : 3-0
(6-4, 6-2, 6-2)
Teimuraz Gabashvili (Rusya) - Daniel Koellerer (Avusturya) : 3-0
(6-2, 6-2, 6-1)
Grega Zemlja (Slovenya) - Juan Monaco (Arjantin) : 3-1
(7-6, 3-6, 7-5, 6-3)
Nicolas Mahut (Fransa) - Mischa Zverev (Almanya) : 3-0
(6-1, 6-2, 6-4)
Robby Ginepri (ABD) - Sam Querrey (ABD) : 3-1
(4-6, 7-6, 6-4, 6-2)
Jurgen Melzer (Avusturya) - Dudi Sela (İsrail) : 3-0
(7-5, 6-2, 6-4)
Potito Starace (İtalya) - Illya Marchenko (Ukrayna) : 3-1
(6-7, 6-1, 6-3, 6-3)
Andy Roddick (ABD) - Jarkko Nieminen (Finlandiya) : 3-2
(6-2, 4-6, 4-6, 7-6,
6-3)
Blaz Kavcic (Slovenya) - Eduardo Schwank (Arjantin) : Schwank çekildi (3-6,
6-3, 7-5, 4-0)
Florent Serra (Fransa) - Michael Russell (ABD) : 3-0
(6-4, 6-0, 6-1)
Juan Carlos Ferrero (İspanya) - Pablo Cuevas (Uruguay) : 3-0
(6-4, 6-3, 6-1)
Pere Riba (İspanya) - Marc Gicquel (Fransa) : 3-0
(6-3, 6-2, 7-6)
Andreas Seppi (italya) - Santiago Ventura (İspanya) : 3-0
(7-5, 6-4, 7-5)
Philipp Kohlschreiber (Almanya) - Karol Beck (Slovakya) : 3-0
(7-6, 6-1, 6-1)
David Ferrer (İspanya) - David Guez (Fransa) : 3-0
(6-1, 6-3, 6-1)
Rafael Nadal (İspanya) - Gianni Mina (Fransa) : 3-0
(6-2, 6-2, 6-2)
Horacio Zeballos (Arjantin) - Martin Fischer (Avusturya) : 3-2
(7-6, 6-7, 1-6,
6-4, 8-6)
Denis Istomin (Özbekistan) - Benjamin Becker (Almanya) : 3-0
(7-5, 7-5, 6-3)
Lleyton Hewitt (Avustralya) - Jeremy Chardy (Fransa) : 3-0
(7-5, 6-0, 6-4)

Bayanlar

Justine Henin (Belçika) - Tsvetana Pironkova (Bulgaristan) : 2-0
(6-4, 6-3)
Vera Zvonareva (Rusya) - Alberta Brianti (İtalya) : 2-0
(6-3, 6-1)
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya) - Alize Cornet (Fransa) : 2-0
(6-4, 6-2)
Anastasia Rodionova (Avustralya) - Ekaterina Makarova (Rusya) : 2-0
(6-3, 6-2)
Shahar Peer (İsrail) - Nuria Llagostera Vives (İspanya) : 2-0
(6-1, 6-4)
Kirsten Flipkens (Belçika) - Ayumi Morita (Japonya) : 2-0
(6-1, 6-4)
Daniela Hantuchova (Slovakya) - Tamarine Tanasugarn (Tayland) : 2-0
(6-1, 6-1)
Jill Craybas (ABD) - Katie O'Brien (İngiltere) : 2-1
(6-0, 4-6, 6-2)
Klara Zakopalova (Çek C.) - Katarina Srebotnik (Slovenya) : 2-1
(7-6, 4-6, 6-2)
Jarmila Groth (Avustralya) - Chan Yung-jan (Tayvan) : 2-0
(6-2, 6-3)
Bethanie Mattek-Sands (ABD) - Vania King (ABD) : 2-0
(6-2, 6-2)
Olga Govortsova (Belarus) - Carla Suarez Navarro (İspanya) : 2-1
(7-6, 6-1)
Kimiko Date Krumm (Japonya) - Dinara Safina (Rusya) : 2-1
(3-6, 6-4, 7-5)
Marion Bartoli (Fransa) - Maria Elena Camerin (İtalya) : 2-0
(6-2, 6-3)
Anastasia Pivovarova (Rusya) - Ioana Raluca Olaru (Romanya) : 2-0
(6-4, 6-3)
Zheng Jie (Çin) - Ekaterina Bychkova (Rusya) : 2-0
(7-5, 6-4)
Yanina Wickmayer (Belçika) - Sandra Zahlavova (Çek C.) : 2-0
(6-1, 6-1)
Sybille Bammer (Avusturya) - Mariana Duque Marino (Kolombiya) : 2-0
(6-0, 6-1)
Maria Şarapova (Rusya) - Ksenia Pervak (Rusya) : 2-0
(6-3, 6-2)
Olivia Sanchez (Fransa) - Shenay Perry (ABD) : 2-0
(7-6, 6-0)

Fransa Açık'a yarın yapılacak tek erkekler ve tek bayanlar ikinci tur maçlarıyla devam edilecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz