Spor Güneş gidiyor mu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş gidiyor mu

YEREL HABERLER GÜNEŞ GİDİYOR MU

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ”Gitmem gerekiyorsa giderim ama ben buraya istifa etmek için gelmedim. Başarısız olunca tabi ki antrenör gider” dedi. Bu arada Şenol Güneş'in, İran birinci lig takımlarından Saba Batri ile görüştüğü iddia edildi.

KAFALARI KARIŞTIRDI

Bir basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, Trabzonspor'a kimseyle yarışmak ya da kıyaslanmak için gelmediğini belirtti. Kendisini kanıtlama kaygısının da bulunmadığını öne süren Şenol Güneş, şöyle konuştu:
“Şu anda başarılı değiliz ama başarmak için çalışacağız. Başarılı olmayı da istiyoruz. Trabzonlu biri olarak içinde de olsam, dışında da olsam hep bu kulübün iyiliğini düşünmek durumundayım. Burada kalıp, enerjimi sonuna kadar vermek istiyorum. Bugün, devre arası veya lig sonunda gitmem önemli değil. Ama ne olursa olsun görevimiz Trabzonspor’u yüceltmek, yükseltmek.“

“CEZA VERİLMESİNİ İSTEDİM”

Oyuncularının da durumlarından rahatsız olduklarını, bu nedenle Vestel Manisaspor karşılaşmasının çok farklı olacağını iddia eden Şenşöyle devam etti: “Rakibimiz yeni bir takım ama deplasmanlarda daha başarılı oluyor. Kendi sahasında daha çok gol yiyor. Onlar da kötü bir sonuçtan sonra çıkış yakalamak isteyecekler. Biz bu maçı en üst düzeyde oynayıp kazanmak zorundayız. Sivasspor’a yenildiğimiz ve kötü oynadığımız için yönetime ceza verilmesi için talepte bulundum. Vestel Manisaspor maçını kazansak bile bu isteğim değişmeyecek.“

ASBAŞKAN SARI’YA GÖNDERME

Asbaşkan Ömer Sarı’nın futbolcular için “ruhsuz“ ifadesi kullanmasını da eleştiren Şenol Güneş, “Ben oyuncularıma, (ruhsuz) dersem burada olmamam gerekiyor. Bu tür açıklamalar doğru değil. Ayrıca oyuncularımın ruhsuz olduğunu da düşünmüyorum“ dedi. Sivasspor maçında iyi oynayamadıkları için yenildiklerini belirten Şenol Güneş, daha sonra şöyle konuştu:

DEPLASMAN KABUS OLDU

“Deplasmanlardaki kötü sonuçlar devam ediyor, keyif alamıyoruz. Gaziantepspor maçından sonra takımda bir sıçrama olacağını düşündük. Fakat Sivasspor maçında sıçrama beklerken kötü oynadık. Bir seri yakalamayı düşünüyorduk ancak bu şansı kaçırdık. Kötü sonuç olunca tabi ki eleştiri olacak. Ama bunların da Trabzonspor’a katkısını iyi düşünmek gerekir. Şu anda ligde kayıp puanlarımız var ve yarışı geriden sürdürüyoruz. Takımda bir deplasman sıkıntısı ortaya çıktı. Takımın 5 günde bu kadar büyük değişikliğe uğraması şaşırtıcı. Sivasspor maçında anormal hatalar yaptık. Bunlar bizim eksi puanlarımız.“

SEBEP TEK DEĞİL

Başarısız futbolları ve aldıkları kötü sonuçlarla ilgili olarak da bir değerlendirme yapan Şenol Güneş, bunları tek sebebe bağlanmaması gerektiğini kaydederken şu görüşleri savundu: “Sezon başında sıkıntılarımız vardı. Ama daha iyiydik. Şimdi o sıkıntılar yok ancak sonuçlar istediğimiz gibi gitmiyor. Takım arkadaşlığında ciddi bir sıkıntı yok. Hatta başarma ve kendini ispat etme duygusu var. Ne yazık ki baskı olumsuz yansıyor. Famagusta başarısızlığından sonra güven duygusunda azalma oldu.  Eğer bir kaç maç üst üste kazanırsak sorunu aşarız. Bu kadro iyi, yarışı sürdürecek gücümüz var. Ben buna inanıyorum. Biz büyüme dönemi geçiriyoruz, bunun sancılarını yaşıyoruz. Beklentilere yanıt verememenin sonucu baskılar geliyor. Bunların tümünü aşmamız gerekiyor. Beşiktaş’ta aynı şeyleri yaşıyor.“

“İYİLEŞTİRMEYE KARŞIYIM“

Yönetimin futbolcuların ücretlerinde iyileştirme yapmasın da değinen Şenol Güneş, şunları söyledi: “Futbolculara ekonomik açıdan iyileştirme yapılmasının gündemde kalması da olumsuz etki yarattı. Ben bu tarz yaklaşımları da doğru bulmuyorum. Yönetici iyi niyetli, futbolcu da daha çok hak ettiğini düşünüyor. Yapılan anlaşmalar gereği de iyileştirme gerçekleşti. Ama iyileştirme haziran ayında yapılabilseydi, yıpranma daha az olurdu.“

Sivasspor maçındaki oyuncu tercihleriyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Güneş, "İbrahim Ege’yi 1 hafta önce Gaziantepspor maçına koydum başarılıydı. Çabuk bir oyuncu ve onun başarılı olacağını düşündüm. Sadece İbrahim değil, tüm futbolcular kötüydü. Tercih ettiğim oyunculardan dolayı başarısız olduğumuzu düşünmüyorum. Çünkü takımda iyi olan hiç bir futbolcu yoktu“ dedi.

İRAN TEKLİFİNİ YALANLADI

Daha sonra basın mensuplarıyla sohbet eden Şenol Güneş, “İran gazeteleri, Saba Batri takımıyla görüştüğünüz haberini yayınladı. Böyle bir görüşme yapıldı mı?“ sorusuna, “Kesinlikle böyle bir şey yok. Bu tür haberleri yaptıranlar var. Benim kesinlikle her hangi bir takımla dolaylı veya dolaysız konuşmam söz konusu değil“ karşılığını verdi.

AKTUĞ:“YÖNETİM 2007'YE KADAR SÜRECEK”

Başkan Atay Aktuğ, basın toplantısının bitiminde bazı yöneticilerle birlikte tesislere geldi. Başkan Aktuğ ile Güneş ve yöneticiler, gazetecilerle bir süre sohbet ettiler. Atay Aktuğ, sohbette, “Famagusta maçından sonra ciddi ciddi ayrılmayı düşündük. Hatta (Ciddi bir aday varsa çıksın, biz de kongreye gidelim) dedik. Ama talipli çıkmadı. Şimdi görevimizin başındayız. Sonuna kadar da kalacağız. Hiç kimsenin beklentisi olmasın. 2007 yılının aralık ayında kongre olacak. O döneme kadar da bırakmayacağız“ diye konuştu.
Tesislere gelen Asbaşkan Ömer Sarı’ya da sitem eden Başkan Aktuğ, “Futbolculara ruhsuz sözünü, medyaya değil, oyuncuların yüzüne karşı yap. Bu tür sözler, seni de, yönetimi de, kulübü de zor durumda bırakır“ " diye konuştu. Asbaşkan Sarı ise Aktuğ’un sitemine yanıt vermedi.


SABA BATRİ İLE GÖRÜŞTÜ İDDİASI
  
Bu arada Şenol Güneş'in, İran birinci lig takımlarından Saba Batri ile görüştüğü iddia edildi. Farsça ve İngilizce yayımlanan Keyhan Gazetesi, takım yöneticileriyle anlaşamadığı için Saba Batri'den ayrılan teknik direktör Mecid Celali'nin yerine Şenol Güneş'in getirileceğini öne sürdü.

Takım yetkililerinin Şenol Güneş ile öngörüşme yaptığı iddia edilen gazete haberinde, “yetkililerin Güneş ile görüşmeyi sürdürdüğü ve konunun birkaç gün içinde sonuçlanacağı” kaydedildi.

Gazete, “Yabancı bir teknik direktörle çalışmak isteyen Saba Batri yöneticilerinin Şenol Güneş'in geçmişteki başarılarını göz önüne alarak, Güneş'i İran'a getirmek istediğini” yazdı.

Tahran'ın birinci ligde mücadele eden 5 takımından biri olan Sabi Batri'nin İran liginde yaptığı üç maçta toplam 4 puanı bulunuyor. 2005 İran kupasını kazanan Saba Batri, ligde 8. sırada yer alıyor.
  
GÜNEŞ YALANLADI
 
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, İran Birinci Ligi takımlarından Saba Batri ile görüşme yapmadığını söyledi. Şenol Güneş, kendisinin hiçbir kulüple görüşmediğini vurgulayarak, “Harhangi bir kulüple hiçbir görüşmem olmadı. İran takımıyla da böyle bir görüşme yapmadım” dedi.

MUSTAFA DENİZLİ
  
Türkiye (A) Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörlerinden Mustafa Denizli de İran'ın birinci lig takımlarından Pas'ı çalıştırıyor. Eski Beşiktaşlı milli futbolcu Ali Gültiken ise Denizli'nin yardımcılığı görevini yürütüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle