« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözü Fransa Açık'ta

Yeniden dünyanın 1 numarası olmak istediğini açıklayan Roger Federer, Fransa Açık'ta çok zorlu bir mücadele olacağını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Federer, bu sezon hiç maç kaybetmemiş olan Djokovic ile büyük bir mücadele yaşadığı Nadal'ı Paris'te geride bırakmak istediğini dile getirdi.

Novak Djokovic ve Rafael Nadal'ın gerisinde kalan Roger Federer, iyi bir dinlenme sürecinin ardından Fransa Açık'ta iddialı olduğunu ve grand slamde zafere uzanmak için mücadele edeceğini açıkladı.

16 grand slam şampiyonluğu bulunan İsviçreli yıldız, bu sezon oldukça zorlandı. Birçok turnuvada istediği dereceleri elde edememiş olan Federer, sadece Doha'da kupayı elde etti. İsviçreli, Fransa'da 1 numaralı favori olmamasına rağmen zafere ulaşabilecek durumda olduğunu dile getirdi.

Geçen hafta Roma Masters'da 3'üncü turda Fransız Richard Gasquet'ye elenen Federer, Paris'te başlayacak olan tenis şöleni öncesi, bir kaç gün fazladan dinlenebilmiş olmanın kendisi için çok önemli olduğunu vurguladı.

"Bir kaç gün fazladan dinlenme imkanı yakalamış olmak benim için çok önemli. İki, üç ya da dört gün fazladan yatmak sadece fiziksel açıdan değil aynı zamanda kafanızı boşlatmak için de çok büyük bir önem taşıyor. Bu sayede Fransa Açık'ta çok taze bir kafayla yer alacağım" diyen Roger Federer, "Şu anda muhteşem hissediyorum. Paris'e gittiğimde antrenman yapacağım. Ve son yıllarda olduğu gibi planım aynı, kazanmak" ifadelerini kullandı.

Rakiplerine, özellikle de Nadal'a karşı kıyaslandığında toprak kortta favori olarak görülmeyen Federer, 2009 Fransa Açık'ta Nadal'ı eleyen Robin Soderling'i yenerek kupaya uzanmıştı.

Tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri olarak görülen Roger Federer, üzerinde büyük bir baskı olmadan Paris'te yer alacağını söylerken, "Panik olmaya gerek yok. Roma'daki yenilgi hazırlıklarıma engel olmadı. Fransa'da gayet iyi durumda olacağım" dedi.

Yeniden 1 numara olmak için mücadele ettiğini ifade eden Roger Federer, "Halen dünya sıralamasında 1 numarada yer almak benim için çok önemli. Üzerimdeki baskı azaldı. Bu sezon korta çıkacağım grand slamlerden birini kazanabilirsem yeniden 1 numara olabileceğimi düşünüyorum" dedi.

Fransa Açık'ta kıyasıya bir mücadele yaşanacağına şüphe yok, yeniden 1 numara olmak isteyen Federer, toprak kortun kralı Nadal ve bu aralar maç kaybetmeye niyeti olmayan Djokovic, tenisseverlerin heyecanla beklediği bir mücadeleyi ortaya koyacak.

En zorlu rakipleri hakkında konuşan Federer, "Rafa ile her zaman olduğu gibi çok ciddi bir mücadele içerisinde olacağız. Oyunumu bir seviye daha yukarıya çıkartmam lazım. Djokovic de henüz maç kaybetmedi. Ancak bunlar benim durumumu değiştiren faktörler değil. Benim en iyi yaptığım şeyi yapmam önemli" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz