« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gol

FIFA'nın (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) tüm kaynaklarıyla desteklediği ilk Hollywood yapımı olan Gol'un (Goal) yönetmen koltuğunda Danny Cannon oturuyor. Futbol yıldızı olmak isteyen bir çocuğun hüzünlü öyküsü üzerine kurulu olan filmde David Beckham, Raul Gonzales, Patrick Kluivert, Alan Shearer, Kieron Dyer, Zinedine Zidane, Henrik Larsson ve Brian Johnson gibi futbol yıldızlarını izlemek de mümkün. Hele futbolu seviyorsanız tam da size göre bir film.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FİLMİN KONUSU

Henüz 10 yaşındayken ailesiyle birlikte Meksika’dan ABD’ye göç eden Santiago Munez’in (Kuno Becker) tek hayali futbol oynamaktı. Ama futbol yeteneği ve elindeki yırtık pırtık bir Dünya Kupası resminden başka hiçbir şeyi yoktu. Bu şekilde babasını da uluslararası çapta bir futbol yıldızı olacağına inandırması ayrı bir meseleydi.

Los Angeles’ta oynadığı yerel nitelikli bir futbol maçı sırasında İngiliz asıllı eski ünlü futbolcu Glen Foy tarafından keşfedilince genç Santiago’nun kaderi değişmeye başladı. İngiltere Premier Ligi'nin efsanevi takımlarından Newcastle United'la sözleşme yapan Santiago'nun karşısındaki engellerin sayısı çok fazlaydı...

Çamurlu sahalar, soğuk rüzgarlar, takım arkadaşlarından aldığı darbeler bunlardan sadece birkaçıydı. Bunlara bir de kişisel sıkıntı, sakatlık ve hızlı tempolu hayatın baştan çıkarıcı istekleri de eklenince genç Santiago Munez’in işinin hiç de kolay olmayacağı ortadaydı.

FİLMİN KÜNYESİ
Yönetmen:Danny Cannon Senaryo: Dick Clement, Ian La Frenais Oynayanlar: Kuno Becker, Alessandro Nivola,Stephen Dillane, Anna Friel, Cassandra Bell, Sean Pertwee

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz