« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Genç Sultanlar” unvanını korumak istiyor

Genç Kızlar Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Suphi Dağcı, “Avrupa Şampiyonası'nda, kazanmaktan başka hedefimiz yok. Geçen yılki unvanımızı korumak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Suphi Dağcı, yaptığı açıklamada, geçen yıl hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olduklarını hatırlatarak, aynı grubun bu yıl gençler kategorisinde mücadele edeceğini belirtti.

Geçen yıl kazandıkları Avrupa şampiyonluğu unvanını bu yıl da korumak istediklerini belirten Dağcı, Tekirdağ'da katıldıkları şampiyonada eksiklerini görme fırsatı yakaladıklarını söyledi.

Avrupa Şampiyonasına çok iyi hazırlandıklarını anlatan Dağcı, “Kendi evimizde oynayacağımız Avrupa şampiyonasını kazanmak istiyoruz. Umarım, başaracağız. Sezon içinde sakatlanıp hala hazır olmayan çok önemli oyuncularımız var. Fakat tahminim bu oyuncularımız Avrupa şampiyonasına yetişirler. Şampiyonada unvanımızı korumak istiyoruz. Bu takım çalışmayı seviyor ve şu anda da herkes her şeyin farkında ve hazırlıklarımızı ona göre sürdürüyoruz” dedi.

“Olimpiyatlarda madalya gelir”

Olimpiyatlara hazırlanan A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın çok formda olduğunu da belirten Dağcı, şunları kaydetti:
“A Milli Bayan Voleybol Takımımızın, olimpiyatlardan madalya ile döneceğine inanıyorum. Çünkü takım çok iyi durumda. Rakibimiz olarak gözüken takımlarda fiziksel olarak hiç hazır değiller. Hepsini gördük ve izledik. İşler iyi giderse ve biraz da şans yanımızda olursa, madalya gelir diye tahmin ediyorum. Devamı da gelir. Çünkü, olimpiyatlara bir kere gidince ülke puanı çok yükseldiğinden daha sonra olimpiyatlara katılmak kolaylaşıyor.”
Genç Kızlar Voleybol Milli Takımı Kaptanı Şeyma Ercan da bu yılda geçen yıl olduğu gibi Avrupa şampiyonu olmayı çok istediklerini belirtti.

Tekirdağ'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nın kendilerini değerlendirmek ve eksiklerini görmeleri açısından çok iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Ercan, şunları söyledi:
“Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa şampiyonu olmayı çok istiyoruz. Balkan Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası öncesinde kendimizi değerlendirmemiz ve eksiklerimizi görmemiz açısında çok iyi bir fırsat. Ancak, burada da hedefimiz şampiyonluk. Çok önemli iki oyuncumuzun sakatlığından dolayı onları burada oynatamıyoruz. Avrupa Şampiyonası'na kadar sakat olan oyuncularımız da iyileşecek ve şampiyonaya tam kadro katılacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz