« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gaziantep de isim değiştirdi

Beko Basketbol Ligi takımlarından Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni sezonda Gaziantep Basketbol adıyla mücadele edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp Başkanı Uzer: "Hem Türkiye hem de Avrupa'da başarıyla mücadele edecek takım oluşturmaya çalışıyoruz"

Gerçekleştirilen genel kurulun ardından isim değişikliğine giden kulübün yeni adı Gaziantep Basketbol ve Spor A.Ş. olarak belirlendi. Yapılan görev dağılımında Metin Uzer başkanlığa, Cihan Dağcı ve Orçun Yüksel ise başkan
yardımcılıklarına getirildi. Yeni yönetim kurulu üyeleri, bir otelde düzenlenen
basın toplantısıyla kamuoyunun önüne çıktı.

Kulüp başkanlığa seçilen Uzer, toplantıyı, yeni yapılanma sürecini anlatmak, bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve hedefleri hakkında bilgi vermek için gerçekleştirdiklerini söyledi.

Farkındalık oluşturmak amacıyla çıktıkları yolda takımın geçen sezon sergilediği performansla beklenenin üzerinde başarı yakaladığını belirten Uzer, "Yeni sezonda başarı çıtasını daha da yukarıya taşımayı hedefliyoruz. Bu kapsamda hem Türkiye'de hem de Avrupa'da başarıyla mücadele edecek takım oluşturmaya çalışıyoruz. Gaziantepliler bu takıma sahip çıktığı sürece yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu nedenle herkesin takıma sahip çıkmasını istiyoruz" dedi.

Davet üzerine Eurochallenge Cup'a katılmaya karar verdiklerini vurgulayan Uzer, Avrupa'da da başarılara imza atmak istediklerini vurguladı.

Başkan yardımcılarından Orçun Yüksel de, sanayi, kültür ve turizmde marka olan Gaziantep'i, sporda ve basketbolda da marka haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.


Transfer çalışmaları


Genel menajer Boray Dai ise yeniden yapılanma sürecinde transfer çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirtti.

Bu kapsamda antrenör Aziz Bekir'le prensipte anlaştıklarını hatırlatan Dai, iç transferde de Mutlu Akpınar, Erden Eryüz ve Murat Göktaş ile devam kararı aldıklarını açıkladı.

Dış transferde ise Polonya'nın Stelmet Zielona Gora takımında forma giyen Dejan Borovniak ve Oliver Stevic'in yanı sıra Belaruslu Aleksandra Kudrautsau'yu kadrolarına dahil ettiklerini anlatan Dai, bir oyun kurucu konusunda da arayışların sürdüğünü ifade etti.

Basın sözcüsü Erol Hüner de yapılanma süreci anlattı.

Toplantıya yönetim kurulu üyeleri Taner Nakıboğlu, Enes Özkarslı, Emre Nakıboğlu da katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz