« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da skandallar bitmiyor!

Galatasaray'ın, Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'u 'evraklardaki imza eksikliği' nedeniyle transfer edememesi sadece Türkiye'de değil tüm dünyada büyük yankı yarattı. Yaşanan skandal nedeniyle başkan Dursun Özbek ve ekibine çok ağır eleştiriler yapılıyor. Oysa ki, sarı kırmızılı kulübün yakın tarihine kısa bir yolculuk yapınca, Grosskreutz fiyaskosuna benzer birkaç tane büyük olay yaşandığı görülüyor. İşte onlardan birkaçı...

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Galatasarayda skandallar bitmiyor
Galatasarayda skandallar bitmiyorFORMAYA SABRİ DEĞİL 'SARBİ' YAZILDI

Tarih: 3 Mart 2004
Galatasaray deplasmanda Villareal’e 3-0 kaybederken Sabri Sarıoğlu’nun forması herkesin dikkatini çekiyordu. 55 numaralı formayla sahaya çıkan Sabri’nin adı formada “SARBİ” olarak yazıyordu. O dönemin gazeteleri Galatasaray’ın bu hatasına manşetlerde yer verirken, en unutulmaz başlık ise; “Bir zamanlar tarih yazardı... Şimdi adını bile yazamıyor” oldu.

Galatasarayda skandallar bitmiyor
Galatasarayda skandallar bitmiyorDÜNYA YILDIZI RIBERY'Yİ 100 BİN DOLAR İÇİN ELDEN KAÇIRDILAR

Tarih: 1 Temmuz 2005

Galatasaray, 2004-2005 sezonunun ara transfer döneminde Franck Ribery’yi Metz’den 2.5 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı. Ribery, kısa sürede performansıyla lige damga vururken Marsilya 7 milyon Euro teklif etti. Ancak G.Saray bu teklifi kabul etmedi. Ribery, 100 bin Dolar’lık alacağı zamanında ödenmeyince sözleşmesini tek taraflı fesh etti ve Marsilya’ya bedava imza attı. Ribery iki sezon sonra 25 milyon Euro’ya Bayern Münih’e imza attı.

Galatasarayda skandallar bitmiyor
Galatasarayda skandallar bitmiyorTUFAN ERSÖZ GÖRÜNÜMLÜ CEMAL NALGA!

Tarih: 18 Kasım 2009

2008-09 sezonu öncesi bir hazırlık maçında kavga ettiği için 5 maç ceza alan Cemal Nalga, Galatasaray'ın Almanya'da katıldığı bir turnuvada Tufan Ersöz'ün formasını giyerek sahaya çıktı. Olayın ortaya çıkmasıyla Cemal 2 yıl ceza, Galatasaray ise ligde oynadığı ilk 4 maçta yenik sayılma cezasına çarptırılmıştı.

Galatasarayda skandallar bitmiyor
Galatasarayda skandallar bitmiyor3.5 MİLYON EURO'YA ALINAN HAJROVİC BEDAVAYA GİTTİ

Tarih: 11 Temmuz 2014

Galatasaray’da devre arasında 3.5 milyon Euro’ya alınan ve taksiti geciktiği için sözleşmesini tek taraflı fesheden Hajrovic, Werder Bremen’e imza attı. 400 bin Euro’luk alacağında gecikme meydana gelince oyuncu FIFA’ya başvurdu. Hajrovic, 4.8 milyon Euro erken fesih tazminatı da istedi.

Galatasarayda skandallar bitmiyor

Galatasarayda skandallar bitmiyorPODOLSKI İÇİN YAPTIRILAN ÖZEL TİŞÖRTLERE YANLIŞ İSİM YAZILDI
Tarih: 5 Temmuz 2015

Galatasaray, kadrosuna kattığı Lukas Podolski'ye özel ürünleri satışa sundu ancak Alman yıldızın ismi yanlış yazıldı. Podolski'nin Lukas olan ismi tişörtlere 'Lucas' olarak basıldı. Sarı kırmızlıların bu hatası sosyal medyada da en çok konuşulan olaylar arasına girdi.
Galatasarayda skandallar bitmiyor
Galatasarayda skandallar bitmiyorEUROLEAGUE MAÇINDA KALEMLE YAZILMIŞ FORMA

Tarih: 20 Mart 2015

Galatasaray'ın Turkish Airlines Euroleague'de deplasmanda Alba Berlin ile oynadığı mücadelede ilginç bir olay yaşandı. Sarı kırmızılı kafile, maçın başlamasına kısa bir süre kala Ender Arslan'ın formasının İstanbul'da unutulduğunu farketti. Bunun üzerine Ender Arslan, Şuacan Pişkin'in formasını aldı ve arkasına kalem ile 'ARSLAN' yazıldı, tecrübeli oyuncu mücadelede bu formayı terletti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler