GeriBasketbol "G.Saray'a layık olmaya çalışacağım"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"G.Saray'a layık olmaya çalışacağım"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'ın yeni transferi Haluk Yıldırım, bugüne kadar kazandığı tecrübelerini ve bilgilerini sarı-kırmızılı kulübün basketbol şubesi ve camiasına aktarmaya çalışacağını söyledi.

Haluk, Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesi ve televizyonuna yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu ve sarı-kırmızılı kulüpte yeni oluşan bir basketbol şubesinin bulunduğunu ifade ederek, “Başarıya açız, takım arkadaşlarımızla beraber Galatasaray camiasına layık olmaya çalışacağız” dedi.

Geçen sezon Beşiktaş Cola Turka'da forma giyen Haluk Yıldırım, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Beşiktaş taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Beni orada çok güzel karşıladılar, güzel anılarımız var, başarılı olduğumuzu da düşünüyorum açıkçası. Ama birtakım problemlerden dolayı, Beşiktaş ile devam etmeyeceğimiz belliydi. Umarım bizim bu konuda yaşadıklarımızı, oradaki yeni arkadaşlar yaşamaz. Galatasaray, güzel bir teklif yaptı, ben de kabul ettim. Galatasaray camiasına teşekkür ederim. Bugüne kadar kazandığım tüm tecrübemi, bilgilerimi Galatasaray Basketbol Şubesi ve camiasına aktarmaya çalışacağım. Benden çok, şubemizin başarılı olacağına inanıyorum.”

2009-10 sezonunda Galatasaray'ın yaşadığı sorunları aşmasında taraftarların ciddi payı olduğunu belirten Yıldırım, “Galatasaray, her zaman kendisini destekleyen bir taraftar kitlesine sahip. Geçtiğimiz sezona baktığınızda, onca şanssızlığa rağmen, ligde tutunan bir takım görüyorsunuz. Bu sezon başka hedefler var. Galatasaray, basketbolu Türkiye'ye getiren ve bu spora ciddi katkılarda bulunan bir kulüp. Taraftarımız bizi desteklerse, başarılara daha kolay ulaşabiliriz” dedi.

Haluk Yıldırım, yeni sistemin uygulanması için zamana ihtiyaç duyabileceklerini belirterek, “Oktay Mahmuti, Türkiye'de şampiyonluklar kazanan ve Avrupa'da da ayrı bir yere sahip olan başarılı bir antrenör. Sistemi oturtmamız için zamana ihtiyacımız var. Bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünüyorum, ancak yine de vaktimizi alabilir” değerlendirmesini yaptı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle