« Hürriyet.com.tr
MENÜ

G.Saray'ın rakibi AGÜ: Bizden saygı beklemeyin!

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'ndeki Galatasaray-Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) maçını, başlamasına 2 dakika kala ertelemesi büyük yankı yarattı. AGÜ yönetimi, karşılaşma ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

AGÜ Yönetimi bir gün ertelenen Galatasaray maçıyla ilgili açıklama yaptı. "Rapor aldıkları söylenenlerden 3'ü ilk beşe yazılmıştı" denilen açıklama şöyle:

"12.04.2016 tarihinde saat 19.00’da Galatasaray ile oynamamız gereken play-off çeyrek final 2. karşılaşması maçın başlamasına 2 dakika kala ertelenmiştir.

Sebep olarak, Galatasaray’lı oyuncularda “Rota Virüsü” ihtimali olduğu tarafımıza sözlü olarak iletilmiştir.

Öncelikle bu tarz bir sıkıntı yaşadıklarından dolayı Galatasaraylı oyunculara geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Ancak her iki takım da 30 dakika boyunca ısınıp, seremoniye çıkmış ve ilk 5’lerini belirlemiştir.

"SAYGI DUYMAMIZI BEKLEMEYİN"
Böyle bir durumda 2 dakika kala erteleme görülmüş bir olay değildir. Kaldı ki rapor aldıkları söylenen 5 oyuncunun 3’u maçın esame listesine ilk 5 olarak işaretlenmiştir.

Bu durum Galatasaray Kulübü’nün kendi oyuncularının sağlığının iyi olduğuna emin olduklarını gösterir. Bizden böyle bir durumda anlayış beklenmesi ve kulübümüze karşı sosyal medyada insafsızlık adi altında ithamlarda bulunulması bizleri fazlasıyla üzmüştür. Bu karara saygı duymamızı bizden kimse beklemesin.

Alınan bu talihsiz kararın bundan sonra yaşanabilecek başka talihsizliklere örnek teşkil etmemesini umuyoruz.

Tarafımızdan yapılan tek resmi açıklama sadece bundan ibarettir. Ligden çekilmemiz söz konusu değildir."

GALATASARAY YENİLİRSE ELENİYOR
Kayseri Kadir Has Spor Salonu'nda cumartesi günü oynanan ilk mücadelede AGÜ'ye 67-55'lik skorla mağlup olan ve 2'de bitecek seride 1-0 geriye düşen Galatasaray, bu akşamki maçı kaybetmesi halinde play-off'a veda edecek. Sarı kırmızılılar mücadeleyi kazanırsa seri cuma günü Kayseri'de oynanacak son maça taşınacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz