GeriFutbol Futbol terörü Adana'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Futbol terörü Adana'da

Futbol terörü Adana'da
refid:13573587 ilişkili resim dosyası

Mersin İdmanyurdu’nun, Adanaspor’la oynadığı maçı izlemek için Adana’ya gelen Mersinli taraftarlar, maç bitiminde terör estirdi.

MAÇ SONRASI OLAYLAR ÇIKTI -Galeri

Adanaspor’un 3-2 kazandığı maçın ardından stat içinde koltukları kıran taraftarlar, bunları sahaya fırlattı. Taşkınlıklarını sürdüren Mersinli taraftarlara müdahale eden güvenlik güçleri, biber gazı kullandı.

Geniş önlem alan polis, stat içinde olay çıkmasını engelledi. Maç bitmeden tribünden çıkartılan Mersin taraftarları, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere bindirilip, şehir dışına götürülürken cadde üzerinde bulunan Adanaspor bayrağı asılı işyeri ve evleri de taş yağmuruna tuttu. Bindikleri otobüslerin camlarını kırmaya devam taraftarlar, tren istasyonu yerine otoyola çıkarıldı.

Yol boyunca çevreyi taşlamaya devam eden taraftarlar, aralarında polis araçlarının da bulunduğu bir çok otomobilin camını kırıp zarar verdi. Bir kısmı gara giden Mersinli taraftarların bindiği tren, ray boyunca güvenlik sağlanmadan hareket etmedi. Hemzemin geçitlerde güvenlik sağlandıktan sonra tren hareket ederek taraftarları Mersin’e götürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle