« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe'yi gözüne kestirdi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Homend Antakya Belediyespor, hafta sonu kendi sahasında lider Fenerbahçe ile yapacağı maça galibiyet parolasıyla çıkacak

A.A.
SON GÜNCELLEME
Homent Antakya Belediyespor, Fenerbahçe maçının hazırlıklarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda, teknik sorumlu Levent Deringöl gözetiminde sürdürüyor.

Sporcuları, antrenmanları sırasında ziyaret ederek çalışmalarla ilgili teknik sorumlu Deringöl ve genel menajer Mahmut Denk'ten bilgi alan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, oyuncularla da sohbet ederek, moral verdi.
Oyuncularla yakından ilgilenen Savaş, ligde liderliğini sürdüren Fenerbahçe karşısında alınacak galibiyetin hem Hatay hem de takım açısından önemli olduğunu belirterek, oyunculara morallerini yüksek tutmaları ve maça, 'mutlak galibiyet' parolasıyla çıkmaları tavsiyesinde bulundu. Sporcular da Fenerbahçe maçını kazanmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Savaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hiçbir takımın yenilmez olmadığını belirterek, Fenerbahçe karşısında tüm Hataylılar gibi kendisinin de galibiyet beklediğini ifade etti.
Savaş, yeni transferlerle takımın güçlendiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Oyuncularımız çok formda. Fenerbahçe'ye bir sürpriz yapabiliriz. Bu konuda iddialıyız ve kazanırsak herkes Antakya'yı konuşur. Fenerbahçe maçı için sporcularımıza galibiyet pirimi de vereceğiz. Normalde maç günü açıkladığımız galibiyet pirimini bu maç için önceden açıkladık ki oyuncularımız strese girmesin ve daha iyi konsantre olsun. Fenerbahçe'yi de yenme şanslarının olduğunu bilsinler istiyoruz. Takıma galibiyet için 30 bin lira pirim vereceğiz.”

Taraftarlara da takımlarını fair-play çerçevesinde destekleme çağrısında bulunan Savaş, takımın karşılaşmayı kazanması için taraftar desteğine büyük ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz