GeriBasketbol F.Bahçe'den çirkin iddialara yanıt
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F.Bahçe'den çirkin iddialara yanıt

Fenerbahçe Kulübü, Efes Pilsen ile sözleşmesi devam ederken Kaya Peker ile anlaşma yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, bir gazetede “Korkunç Şüphe” başlığı ile verilen haberde basketbolcu Kaya Peker ile Fenerbahçe arasında Efes Pilsen ile oynanan final maçları sırasında sözleşme yapıldığına ilişkin bir iddiadan bahsedildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Söz konusu iddia son derece çirkin ve yakışıksızdır. Fenerbahçe Spor Kulübünün her zaman şikayetçi olduğu ve spor ahlakına ve kurumsallığa yakıştırmadığı bir uygulamayı kendisinin yapması mümkün değildir. Kulübümüzün Kaya Peker'in Efes Pilsen ile sözleşmesi devam ederken kendisi ile anlaşması gibi bir durum söz konusu değildir ve olamaz.”

Kaya Peker ile çok kısa bir süre önce mutabakata varıldığı, daha sonra da oyuncunun yurt dışına çıktığı kaydedilen açıklamada, “Bu sebeple kulübümüz ile sporcu arasındaki sözleşme faks aracılığıyla imzalanmıştır. Basketbol Federasyonuna teslim edilecek sözleşme, oyuncunun Türkiye'ye dönmesinin ardından imzalanacaktır. Çıkarılan bu yalan ve yakışıksız iddiaları birilerinin kendi kişisel başarısızlıklarını camialara mal etme çabaları olarak algıladığımızın da kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz” ifadelerine yer verildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle