Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erşahin'den bronz madalya

Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nın son gününde, serbest stilde mindere çıkan Milli Takım sporcularından 84 kiloda Muharrem Erşahin bronz madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muharrem Erşahin, ilk turda Japon Takashi Yamaguchi karşısında son derece rahat bir müsabaka çıkararak 2-0 (4-0/5-1) galip geldi. İkinci turda Azerbaycan'dan Aslanbek Albarov'a 2-1 (3-0/0-2/2-5) yenilen Erşahin, Azeri sporcunun daha sonraki turlarda da galip gelerek finale çıkmasıyla repesajda mücadele etme hakkını kazandı.

Muharrem Erşahin, akşam seansında Hindistan'dan Vikrant Kumar ile yaptığı ilk repesaj müsabakasını 2-0 (2-0/6-0) aldıktan sonra, Alman Gabriel Seregeryi'yi de 2-0 (1-0/1-0) yenmeyi başardı. Muharrem Erşahin üçüncülük-beşincilik müsabakasında da Kübalı Umberto Martinez'i 2-0 (5-0/4-0) yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonanın son gününde mindere çıkan diğer Türk sporcularından 55 kiloda İbrahim Şahin ikinci turda, 66 kiloda Servet Coşkun ve 120 kiloda Şakir Bozkurt ise ilk turda rakiplerine yenilerek elenmişti.

İlişkili Haberler