« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erkekler hentbolda Türk Milli Takımı bronz madalya kazandı

17. Akdeniz Oyunları erkekler hentbolda İtalya'yı 32-26 yenen Türkiye, bronz madalya kazandı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Salon: Lütfullah Aksungur
Hakemler: Dalibor Jurinovic, Marko Mrvica (Hırvatistan)
Türkiye: Yunus Özmusul (Taner Günay) (Coşkun Göktepe), Alp Eren Pektaş 4, Onur Ersin 2, Taner Öymen, Şenol Boyar, Tuğrul Bulduk 2, Durmuş Mutlu 2, Tolga Özbahar 8, Tuğberk Çatkın 3, Ramazan Döne 11, Emre Öz
İtalya: Marcello (Sampaolo) (Fovio), Resca 3, Maione 5, Gaeta 5,
Rubino, Giannoccaro 3, Carrara 1, Volpi, Radovcic 5, Skatar 3, Tokic 1
Devre: 18-14
İki dakika cezası alanlar: Alican Göçmen, Alp Eren Pektaş (Türkiye), Giannoccaro, Volpi (İtalya)

Karşılaşmaya İtalya hızlı başlasa da Türkiye, maçın 5. dakikasına 4-3 önde girdi. Karşılıklı gollerle devam eden maçta milliler, Eren Alp Pektaş ve Durmuş Mutlu'nun attığı gollerle karşılaşmanın ilk 15 dakikasına 9-8 üstün tamamladı. Bu dakikadan itibaren rakip üzerindeki baskısını artıran Türk Milli Takımı, Ramazan Döne ve Onur Ersin'in attığı gollerle ilk yarıyı 18-14 önde bitirdi. İkinci yarıya da iyi başlayan ay-yıldızlı ekip, bulduğu gollerle aradaki farkı açarak karşılaşmanın son 10 dakikasına 28-20 önde girdi. Etkili oyununu sürdüren milliler, maçı 32-26 kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Mısır Milli Takımı altın madalya kazandı

Salon: Lütfullah Aksungur
Hakemler: Kürşad Erdoğan, İbrahim Özdeniz (Türkiye)
Hırvatistan: Sevanovic (Pesic), Batinovic 2, Maric 2, Karacic 4, Vujic
2, Gavranovic, Batinovic 1, Matulic 7, Sprem, Matic 3, Tominec, Sliskovic 2, Mrdenovic
Mısır: Hendawy, Abouebaid 3, Radwan 1, Abdelrahman 1, Issa 5, Elbassiouny 3, Eid 7, Elahmar 2, Shebib 3, Mohammed 3
Devre: 11-14
İki dakika cezası alanlar: Mrdenovic (Hırvatistan), Abouebaid, Abdelrahman, Shebib (Mısır)

17. Akdeniz Oyunları erkekler hentbol finalinde Hırvatistan'ı 28-23 yenen Mısır, altın madalya kazandı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Mısır Milli Takımı, bulduğu gollerle 15. dakikaya 6-4 önde girdi. Bu dakikadan itibaren etkili oyununu sürdüren Mısır, ilk yarıdan 14-11 galip ayrıldı. İkinci yarıda ise Hırvatistan aradaki farkı kapatıp, öne geçmeye çalışsa da başarılı olamadı. Baskısını artıran Mısır, karşılaşmadan 28-23 galip ayrılarak altın madalyanan sahibi oldu. Maçın bitiş düdüğü ile Mısırlı sporcular secdeye gitti. Karşılaşmanın ardından takımlara madalyaları Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu ve Uluslararası Hentbol Federasyonu Başkanı Hassan Moustafa tarafından verildi.

İspanyol Rodriguez altın madalya kazandı

17. Akdeniz Oyunlar'ında ritmik cimnastikte İspanyol Carolina Rodriguez, ilk sırayı alarak, altın madalya kazandı. Mersin Cimnastik Salonu'nda yapılan ritmik cimnastik mücadelelerinin finalinde aralarında milli cimnastikçi Burçin Neziroğlu ve Zeynep Kusem'in de aralarında bulunduğu 10 sporcu, çember, top, labut ve kurdele aletleriyle performans sergiledi. Yapılan müsabakaların ardından çemberde 17.417, topta 17.400, labutta 17.600 ve kurdelede 17.550'lik dereceyle toplamda 69.967 puana ulaşan Rodriguez, sıralamanın zirvesinde yer aldı ve altın madalya elde etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz