Zuckerberg: ‘’Acıyı ben de hissediyorum’’

Birce BORA / LONDRA
12.06.2013 - 12:23 | Son Güncelleme:

Facebook’un Mayıs ayında halka açılmasının ardından düzenlenen ilk yıllık hissedar toplantısında konuşan Marc Zuckerberg hisse değerlerinin düşmesi ile ilgili olarak hissedarlardan özür diledi ancak şirket stratejisinin sağlam olduğu konusunda ısrar etti.

Hisseler halka açıldığından bu yana Facebook’un popülaritesinin doruğuna ulaştığı ve bundan daha fazla yükselemeyeceği yönündeki endişelere rağmen hisselerin değeri %36 düşerek 24.03 dolara geriledi.

Hisselerin fiyatlarındaki düşün Mark Zuckerberg’in sahip olduğu hisselerin de toplam değerinin 13 milyar dolardan 8 milyar dolara gerilemesine neden oldu. Zuckerberg konuşmasında ‘’Bir çok kişinin hisselerin performansı ile ilgili hayak kırıklığına uğradığını biliyoruz. Bu hayal kırıklığını biz de yaşadık. Bizim buradaki sorumluluğumuz hissedarlarına büyük kar getiren büyük bir şirket yaratmak. Ve biz bu sorumluluğumuzu ciddiye alıyoruz’’ dedi.

Toplantıda bir çok hissedar hisselerin neden bu denli hızlı değer kaybettiği ile ilgili Zuckerberg’e sorular yöneltti. Bazı hissedarlar sadece çocukları siteyi kullandığı için hisse aldıklarını söyledi.

Zuckerberg eleştirilere ‘’Hiç bir şey benim stratejimizin özünde yanlış olduğunu düşünmeye itmedi. Ya da yarattığımız şeyin değersiz olduğuna’’ diyerek cevap verdi.

Şirket büyük oranda kullanıcılarının çoğunun masaüstü bilgisayarlardan mobil aygıtlara geçmesi nedeniyle zarar etti. Sitenin mobil versiyonunda daha az sayıda ve daha küçük reklamlara yer verilebiliyor.

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı