GeriEkonomi Yıldız: Kedi girseydi yine paylaşırdık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldız: Kedi girseydi yine paylaşırdık

Yıldız: Kedi girseydi yine paylaşırdık
refid:26980741 ilişkili resim dosyası

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, cumhurbaşkanı seçim sonuçlarının devam etttiği sırada, 30 Mart’taki yerel seçimlerin oy sayımı sırasında gündeme gelen elektrik kesintilerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Sandıkların açılmasını, sayılmasını, oy tasnifi ile alakalı, seçimi etkileyebilecek bir elektrik kesintisi inşallah olmaz. Şu anda seçim sonuçlarını etkileyecek herhangi bir kesinti söz konusu değil” dedi.

Bakan Yıldız, “Bir önceki seçimde elektrik kesintilerinin nedenlerine ilişkin açıklamanız uzun süre konuşuldu. Bu seçimde de böyle bir sorun yaşanırsa açıklayacak mısınız?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Kedi girmesiyle alakalı, çok fazla espri konusu olan bir maddeyi biz söyledik. Şundan emin olunsun; bu 200 bin trafonun herhangi birine kedi girerse ben yine bunu kamuoyuyla paylaşırım. Çünkü biz işimizi ciddi yapıyoruz. ”

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart’ta yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili, ‘Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış’ açıklaması yapmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle