GeriEkonomi Volkswagen Türkiye ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volkswagen Türkiye ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ oldu

Volkswagen Türkiye ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ oldu
refid:20154834 ilişkili resim dosyası

Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde faaliyet gösteren Volkswagen (VW) Türkiye, dünyanın en iyi distribütörü seçildi.

VW’nin bu yıl ilk defa, 152 ülke arasında verdiği ‘Dünyanın En İyi Distribütörü Ödülü’nü aldıklarını anlatan VW Türkiye Genel Müdürü Vedat Uygun, “Satış ve satış sonrası olmak üzere iki farklı kategoride, en iyi müşteri memnuniyeti sağlayan VW distribütörü olduk.

Volkswagen’in satış ve satış sonrası hizmetler başlığı altında odaklandığı 22 ülke bulunuyor. Biz en fazla satış rakamına ulaşan 18’inci ülkeyiz. Türkiye olarak bütün distribütörlük projelerinde benchmark olarak gösteriliyoruz” diye konuştu. Uygun, toplamda 63 yetkili satıcıya ulaştıkların ve 5 bin kişiye istihdam sağladıklarıınıı ifade etti.

37 bin 900 Euro
VW’nin dört kapılı coupe çizgisinde tasarladığı Passat CC’nin geçirdiği makyaj operasyonunun ardından adının ‘CC’ olarak belirlendiğini anımsatan VW Türkiye Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, şu bilgileri verdi: “3.5 yılda 677 adet Passat CC satışı gerçekleştirdik. 1632 adet dört kapılı coupe modelin satıldığı pazardan yüzde 33.5’lik pay aldık.

Ancak 37 bin 900 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz CC ile iddiamızı artırıyoruz. 1.4 litre TSI 160 beygirlik motor ve DSG şanzımanın standart olarak sunulduğu bu araçla bir yılda 2 bin 500 adet CC satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Bizim sayemizde segment de yüzde 70 büyüyerek 3 bin 500 adetlik kapasiteye ulaşacak. Bu yıl Passat’ta 1.6 litre TDI DSG ve 1.4 litre TSI 160 beygirlik DSG motor versiyonlarını seçenekler arasına ekledik. Jetta’da da 2.0 litre TSI 210 beygirlik CC 56 bin Euro, 2.0 litre 140 beygir gücündeki dizel motorlu versiyon 53 bin 300 Euro, 2.0 litre 170 TDI DSG ise 56 bin 400 Euro’ya satışa sunuluyor.

Bu yıl CC’nin ardından, yılın üçüncü çeyreğinde Beetle’ı satışa sunacağız. Araçta 1.6 litre TDI ve 1.6 litre 160 beygir gücündeki motorlar olacak.”

İnternet en büyük showroom

VW Türkiye’nin internet sitesini 10 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiğini anlatan Vedat Uygun, şunları söyledi: “İnternetteki resmi sayfamız en büyük showroomumuz. Günde 100 kişi online olarak canlı sohbetle araçlar hakkında istedikleri bilgiye ulaşabiliyor. Yol yardımı isteyen bile cep’ten ‘chat’ yaparak yardım istiyor. Facebook sayfamızda 891 bin takipçimiz var. Facebook’ta ABD’nin ardından ikinci en büyük ülke biziz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle